Смартфони впливають на поведінку людей

Залежність від телефонів та інших гаджетів може знизити уважність та викликати гіперактивність. Це з’ясували вчені з Вірджинського університету, які вивчали зв’язок між використанням смартфонів і проявами дефіциту уваги та гіперактивності, повідомляє Daily Mail.

Дослідники провели експеримент, у якому взяв участь 221 студент Університету Британської Колумбії. Учасників розділили на дві групи. Протягом першого тижня експерименту одна з них повинна була використовувати гаджети по мінімуму, а інша – продовжувати активне використання. На другому тижні студенти помінялися місцями: перша група учасників знову стала часто користуватись смартфонами, а друга – навпаки.

Після закінчення експерименту вчені виміряли поведінкові показники студентів і дійшли висновку: часте використання смартфонів здатне робити людей гіперактивними і менш уважними. Дослідження показало, що через регулярну перевірку повідомлень та відволікання на сповіщення люди можуть допускати необережні помилки. Вони забувають про заплановані завдання, надмірно про все турбуються та метушаться, їм важливо зосереджуватися.

До речі, смартфони допомогли вченим дізнатися, хто спить довше.