П’ятниця, 1 Березня, 2024

Смартфони заважають безпечно переходити дорогу

Європейські пішоходи не відриваються від екрана смартфона, переходячи через дорогу, з’ясували експерти Ford. Причому люди не тільки розмовляють або слухають музику, але й дивляться відео.

Частіше за інших мобільними пристроями при переході «зебри» користуються молоді люди у віці від 18 до 24 років (86%). Вони розмовляють по телефону (68%), слухають музику (62%), відправляють текстові повідомлення (34%). Майже 22% із них зізналися, що при переході через дорогу вже потрапляли в ДТП або в потенційно небезпечні ситуації.

У цілому 32% опитаних пішоходів зізналися, що слухають музику при переході вулиці, 14% «зізналися» у відправленні текстових повідомлень, 9% – у відвідуванні інтернет-сайтів, 7% – у користуванні соцмережами, 3% – в іграх і перегляді відео. При цьому більшість усвідомлює, що це небезпечно, але змінювати свої звички не збирається.

Із 10 європейських країн, де проводилося дослідження Ford, найбільш легковажні пішоходи живуть у Румунії, де 83% респондентів користуються смартфонами та іншими гаджетами при переході через дорогу. В Італії так роблять 67% пішоходів, в Іспанії – 65%.

Данські пішоходи частіше інших відправляють текстові повідомлення (21%), а італійці активніше за інших заходять в інтернет (12%), грають в ігри (5%) і дивляться телебачення та відео (4%). У Туреччині 10% опитаних навіть при перетині вулиці не можуть відірватися від улюбленої соціальної мережі.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися