Смартфонів з 5G доведеться почекати: бум планують на 2021 рік

Смартфони з підтримкою 5G будуть спершу продаватися в Китаї, Японії, Південній Кореї та США починаючи з 2019 року

За даними Strategy Analytics, поставки смартфонів з підтримкою 5G зростуть з 2 млн штук у 2019 році до 1500 млн штук у 2025 році. Справжній бум популярності таких девайсів аналітики прогнозують на 2021 рік. Початковим відвантаженням мобільників з 5G заважатимуть відсутність мереж 5G, невеликий асортимент, високі ціни та відсутність переконливих сценаріїв використання.

Смартфони з підтримкою 5G будуть спершу продаватися в Китаї, Японії, Південній Кореї та США починаючи з 2019 року. Однак обсяги поставок вимірюватимуться одиницями мільйонів. У 2020 році ситуація зміниться, але поставки будуть обраховуватися всього лише десятками мільйонів штук.

До 2021 року мережі 5G у ключових країнах Азії та Північної Америки покриють багато міст, що дасть користувачам стимул для купівлі смартфонів з підтримкою п’ятого покоління зв’язку. У Strategy Analytics прогнозують, що у 2021 році близько 5% проданих смартфонів зможуть працювати в мережах 5G. До 2023 року продовжиться зниження цін на такі мобільники, а також розбудова мереж у всьому світі. Це підштовхне продажі пристроїв з 5G на рівень сотень мільйонів штук.

У цілому аналітики Strategy Analytics говорять, що індустрія зараз дуже захоплена появою 5G. Але історія показує, що продукти з підтримкою п’ятого покоління зв’язку можуть мати технічні чи фінансові проблеми. Експерти радять індустрії підготуватися до можливих майбутніх затримок тривалістю від кількох місяців до року в запуску смартфонів у продаж чи старті мереж 5G. Наявні стандарти зв’язку при цьому залишаться, особливо 2G та 4G, а ось популярність 3G почне знижуватися.