Автомобілі перетворилися на домашні електростанції

На автомобільному салоні в Токіо компанія Honda показала п’ятимісний седан FCV Clarity. Цей автомобіль працює на водні та має дальність ходу в 700 км. А також він врятує при зникненні електрики в розетках – він зможе живити будинок упродовж тижня.

Паливна комірка автомобіля забезпечує вихідну потужність 100 кВт, а в електромотора максимальна потужність 130 кВт – це типові показники для сучасних авто.

Для вирішення проблеми з водневими автозаправками Honda випустила компактну станцію електролізу Smart Station водню, щоб добувати водень із води в домашніх умовах. Правда, компанія не показала її публіці на автосалоні, не назвала ціну і дату початку продажів.

Якщо Honda FCV Clarity підключити до трансформатора Power Exporter 9000, то водень у балонах авто можна використовувати для електроживлення побутових пристроїв і навіть всієї домашньої електромережі. Водню з однієї паливної комірки вистачить, щоб забезпечувати електрикою середній японський будинок протягом семи днів.

Ціна такого автомобіля становитиме трохи менше $63 000. Це одна з причин, чому попередня модель Honda на водневому паливі FCX Clarity не користувалася популярністю: у всьому світі продали 72 одиниці.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я