П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Смартфони Android стануть цифровими сертифікатами вакцинації COVID

Google почав працювати над тим, щоб сертифікати про вакцинацію від COVID-19 не потрібно було носити окремо. Пошуковий гігант планує вбудувати їх у смартфони Android.

Офіційно функція називатиметься COVID Card і вона початково почне працювати в США. Постачальниками даних для неї будуть медичні заклади, місцева влада та інші організації, які авторизовані розповсюджувати вакцини від COVID. Ця картка вакцинації також дозволить зберігати результати тестів на COVID.

COVID Card показуватиме коли користувача смартфона вакцинували, а також яку саме вакцину він отримав. Інформацію в картку можна буде занести з додатка або сайту медичного закладу, а також повідомлень та електронних листів.

Для доступу до картки вакцинації не потрібна платіжна програма Google Pay.

Google рекомендує створити ярлик на домашньому екрані смартфона з посиланням на картку вакцинації. Пошуковий гігант запевняє, що картка не зберігатиметься на його серверах, а інформація з неї не використовуватиметься для рекламних цілей. Однак деяку інформацію Google все-таки збиратиме, наприклад, скільки разів використовується картка та по яких днях.

Україна в липні також почала тестувати цифрові сертифікати вакцинації від COVID-19. Інформацію про процедуру передбачається отримувати в мобільному додатку та на сайті “Дія”, а згодом – у сімейного лікаря.

Український цифровий сертифікат вакцинації поки знаходиться в бета-режимі. Взяти участь у ньому можуть українці, які отримали курс вакцинації від COVID-19 у вигляді двох доз на території України.

Після аудиту українського електронного сертифіката українська влада також планує погодити його з Єврокомісією. Це дозволить визнавати українські сертифікати у країнах ЄС і спростить українцям подорожі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися