Субота, 13 Липня, 2024

Смартфони Samsung Galaxy не фотографують Місяць, а вигадують його: користувачам вдалося довести обман

Однією з рекламних фішок топових флагманів Samsung уже кілька років є режим астрофотографії. Ще в рекламному пресрелізі Galaxy S20 писалося: «статичні знімки сузір’їв і Місяця легко знімати», а фотографування Місяця показували в офіційному рекламному ролику Galaxy S23. Однак користувачі сумнівалися в реалістичності таких фотографій, й одному з юзерів форуму Reddit вдалося довести, що зображення Місяця вигадане.

 

Юзер представляє свою гіпотезу так: «Багато з нас були свідками захоплюючих фотографій Місяця, зроблених за допомогою останніх зум-об’єктивів, починаючи з S20 Ultra. Тим не менш, у мене завжди були сумніви щодо їх автентичності, оскільки вони виглядають майже ідеально. Ці зображення не обов’язково є відвертими вигадками, вони також не є цілком справжніми».

Скептицизм викликаний тим, що телефон товщиною менше сантиметра показує фотографії, наче у нього є великий телеоб’єктив, щоб знімати місячну поверхню з такою надвисокою чіткістю.

Очевидно, що смартфон не порушує закони оптики і його крихітний об’єктив не здатний замінити телескоп. Фотографії Місяця насправді домальовує штучний інтелект. У цьому немає чогось дивного – така технологія використовується сьогодні майже завжди у світі смартфонної фотографії. Ставлення до цього залежить лише від того, чи вважаєте ви, що штучний інтелект допомагає вам робити кращі фотографії, чи активно намагається обдурити людей щодо можливостей своїх камер.

«Хоча багато хто намагався довести, що Samsung підробляє знімки Місяця, я думаю, що нікому це не вдалося – досі», – пише користувач форуму.

Як звичайному користувачеві вдалося помітити роботу штучного інтелекту на фотографіях Місяця? Він завантажив з інтернету гарне зображення Місяця з високою роздільною здатністю, а потім зменшив його до 170×170 пікселів, розмив, щоб точно видалити всі деталі.

Отримане зображення користувач вивів на свій екран та сфотографував його на свій Samsung. Ось що вони отримали, а ось фотографія з телефону:

«Зображення Місяця від Samsung — підробка, — розповідає користувач. – Маркетинг Samsung оманливий. Він додає деталі там, де їх немає… Samsung використовує AI/ML (нейронна мережа, навчена на сотнях зображень Місяця), щоб відновити/додати текстуру Місяця на ваших фотографіях Місяця, і хоча деякі думають, що це можливості вашої камери, насправді це не так».

До речі, якщо уважніше подивитися рекламний ролик Galaxy S23 Ultra, в правому нижньому куті написано, що фотографія Місяця симульована для ілюстрації. На сторінках своїх смартфонів компанія також не приховує використання штучного інтелекту в фотографіях Місяця. На форумі підтримки також можна знайти детальний опис роботи цієї функції (https://r2.community.samsung.com/t5/CamCyclopedia/Lunar-Photography/ba-p/13149934).

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися