Чат-бота будуть судити за те, що він видавав себе за юриста, хоча не мав ліцензії

На жаль для своїх клієнтів, DoNotPay насправді не є ні роботом, ні юристом, ні юридичною фірмою. DoNotPay не має юридичної освіти, не заборонений у жодній юрисдикції та не під наглядом жодного юриста, йдеться в позові.

Перший у світі робот-адвокат DoNotPay скоро опиниться на лаві підсудних. Його звинувачують в обмані клієнтів, які, власне, подали на нього груповий позов. Позивачі кажуть, що опис DoNotPay як «першого у світі робота-адвоката» є неправильним і незаконним. Також автоматичне виставлення рахунків компанією, що володіє DoNotPay, та високі обіцянки змушували клієнтів вірити, що вони отримують високоякісні юридичні консультації та документи.

«На жаль для своїх клієнтів, DoNotPay насправді не є ні роботом, ні юристом, ні юридичною фірмою. DoNotPay не має юридичної освіти, не заборонений в жодній юрисдикції та не під наглядом жодного юриста, – йдеться в позові. – DoNotPay — це просто веб-сайт із сховищем — на жаль, неякісних — юридичних документів, які в кращому випадку заповнюють юридичну інформацію на основі інформації, введеної клієнтами», — додається в ньому.

Судова заява продовжує звинувачувати компанію в порушенні кодексу Каліфорнії через «практику без ліцензії».

Серед іншого, у позові цитується відгук клієнта DoNotPay, у якому хтось, як повідомляється, намагався скористатися ним, щоб оскаржити два квитки на паркування, і в кінцевому підсумку заплатив більше грошей, оскільки компанія не відповіла на виклик. Але DoNotPay все одно стягувала з клієнта плату за підписку.

Далі позов розглядає конкретну справу основного позивача Джонатана Фарідіана. У ньому стверджується, що Фарідіан користувався послугами DoNotPay до січня 2023 року та виявив їх серйозну нестачу. У скарзі стверджується, що принаймні в одному випадку DoNotPay не змогла доставити листи-вимоги адресатам. У ньому також зазначено, що кілька разів «документи, які Фарідіан придбав у DoNotPay, були складені настільки погано або неточно, що він навіть не міг ними скористатися».

DoNotPay – це компанія, яка зробила собі ім’я своїми твердженнями про те, що допомагає клієнтам позбутися штрафів за паркування, повернути кошти від кабельних компаній та впоратися з іншими юридичними та споживчими халепами – здебільшого шляхом створення документів на основі шаблонів.

Проте на початку цього року компанія оголосила, що ставить перед собою більшу мету, ніж раніше. DoNotPay пообіцяв будь-якому юристу або особі 1 000 000 доларів США, якщо вони мають справу перед Верховним судом Сполучених Штатів, але погодяться носити AirPods і дозволяли роботу-юристу обстоювати справу, повторюючи саме те, що ним сказано. За кілька днів після цього оголошення Браудер оголосив, що він скасовує цю ініціативу, бо інакше його пообіцяли посадити за грати.

Відтоді DoNotPay та Браудер зіткнулися з хвилею критики, особливо з боку тих, хто працює в юридичній сфері, наприклад, помічник юриста Кетрін Тьюсон також розпочаоа судовий процес проти Браудера та DoNotPay, стверджуючи про шахрайство у позові, поданому до Верховного суду штату Нью-Йорк у лютому.

Ще в січні Браудер згодом оголосив, що DoNotPay відступить від своїх цілей щодо зали суду та заміни адвоката і повністю зосередиться на правах споживачів. Проте компанія продовжує називати себе «першим у світі роботом-юристом» на своєму веб-сайті.

У відповідь на колективний позов генеральний директор Браудер опублікував довгий твіттер, в якому критикував основу скарги та юридичну фірму, яка висуває справу проти нього. Його тема здебільшого зосереджена на Джеї Едельсоні, старшому адвокаті у цій справі, який добре відомий тим, що агресивно переслідує такі великі технологічні компанії, як Google, Apple і Amazon, і виграє великі мирові угоди.

«Джей Едельсон надихнув мене створити DoNotPay, тому що він символізує все, що не так із законом», — написав Браудер у Twitter, посилаючись на колективний позов у Facebook у 2015 році, у якому фірма Едельсона заробила 97,5 мільйонів доларів, тоді як більшість людей, які мали право на компенсацію та заповнили форму претензії, отримали кілька баксів із чималого фонду врегулювання у розмірі 650 мільйонів доларів США.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я