Неділя, 25 Лютого, 2024

Смартфони з Android 11 не зможуть підключатися до деяких Wi-Fi – це не баг, а фіча

Випущене у грудні оновлення безпеки Android 11 призвело до того, що смартфони перестали підключатися до деяких мереж Wi-Fi. Одними з перших незвичну поведінку своїх телефонів помітили власники мобільників Google Pixel. Експерти розповіли, що це не збій, а турбота про безпеку.

Фахівці порталу XDA Developers кажуть, що неможливість підключення до певних мереж Wi-Fi є запланованою Google зміною в поведінці Android 11. Тому подібні збої підключення спостерігатимуть власники всіх смартфонів Android 11, яким надійде грудневе оновлення.

Після встановлення оновлення безпеки смартфони відмовляються підключатися до деяких корпоративних мереж. Проблема криється в тому, що налаштування мережі втратили опцію Do not Validate, яка дозволяє пропускати перевірку сертифіката безпеки. Ця опція з’являлася, коли додавалася нова мережа з шифруванням WPA2-Enterprise.

У Google пояснили, що можливість пропускати валідацію сертифікатів несла в собі загрозу безпеці. Наприклад, коли користувач хоче скористатися онлайн-банкінгом, він відвідує сайт свого банку. Однак хто може гарантувати, що ця сторінка не підробка? Таке може зробити зловмисник, який захопить контроль над локальною мережею. Браузери перевіряють справжність сторінки, звіряючи сертифікати безпеки. Коли юзер пропускає валідацію сертифіката, він вимикає перевірку таких сертифікатів безпеки і відкриває шлях зловмисникам направляти себе на підробні сайти.

Користувачам, яким потрібно підключитися до корпоративної мережі Wi-Fi, потрібно буде самостійно додавати сертифікат безпеки у свій гаджет. Google рекомендує мережевим адміністраторам в компанії навчити юзерів це робити. Також Google радить мережевим адміністраторам створити додаток, який виконуватиме налаштування мережі на Android автоматично.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися