Вівторок, 21 Травня, 2024

У світі шириться теорія змови, яка пов’язує 5G та COVID-19, а ключовий її елемент – гітарна педаль

Серед прихильників теорії змови щодо 5G та COVID-19 стався «прорив» – їм вдалося роздобути схему чипа 5G, який імплантують кожному при ін’єкції вакцини від COVID-19. Добутий шматок креслення помічений позначкою «конфіденційно», що лише додало теорії правдоподібності. Але насправді схема розкриває не конструкцію чипа 5G для шпигування та контролю людей, а конструкцію гітарної педалі Boss Metal Zone MT-2, яка коштує $131.

Фейкову новину розкрив італієць Маріо Фуско, який у Twitter написав, що наведене зображення не відноситься до чипа 5G у складі вакцини від COVID-19, а є частиною схеми гітарної педалі.

Власне, розпізнати фейк може майже будь-хто, якщо холодним розумом подивитися на наведену діаграму. На ній зустрінуться звичні музичні поняття: підсилення, перемикач ногою, бас тощо.

Оригінал фейку про чип 5G у вакцині від COVID-19 відстежити не вдається, але відомо, що він почав поширюватися ще влітку минулого року. У липні 2020 року Білл Гейтс, якого саме часто звинувачують в імплементації чипа, казав, що він не тому просуває вакцину, що в ній є мікрочип для стеження за людьми.

Багато людей вірять, що COVID-19 поширюють вежі зв’язку 5G. Проблем додала публікація в авторитетному медичному виданні PubMed, в якій стверджувалося, що частоти міліметрового 5G можуть сприяти закріпленню вірусу в людському тілі. Ту статтю швидко видалили та спростували.

Навесні минулого року у Британії продавали USB-пристрій 5GBioShield, який начебто захищає від випромінювання 5G. Девайс навіть рекомендували чиновники дорадчого комітету з 5G міста Гластонбері, в якому підпалювали стільникові вежі 5G. Девайс ціною $350 насправді був флешкою обсягом 128 МБ вартістю $6.

Деякі українці також намагалися боротися проти 5G, набравши достатню кількість голосів, щоб на них звернув увагу Президент. При цьому аргументів, окрім тезису про відсутність клінічно підтвердженої доказової бази щодо шкоди 5G, не було.

Як це часто буває, поки одні фанатично вірять, інші активно заробляють гроші. З розквітом соцмереж теорії змови отримали небувалу потужність, що почало загрожувати здоров’ю та життю людей. Фанатизм учасників також руйнує сімейні та дружні зв’язки, і якщо ваша близька людина стала учасником теорії змови, ось що можна зробити.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися