Четвер, 30 Листопада, 2023

Найдовший ігробуд: гру для PlayStation 1 випустили майже через 20 років

У світі комп’ютерних ігор є багато довгобудів, згадати хоча б S.T.A.L.K.E.R., Cyberpunk 2077, Half-Life. Однак затримка з їхнім випуском виглядає дріб’язком, якщо порівнювати з історією гри Magic Castle. Її створювали для ігрової консолі PlayStation 1 ще в 1990-х, але випустили її лише у 2021 році. Зате гра вийшла безкоштовною.

Група японських програмістів наприкінці 1990-х років протягом восьми місяців розробляла гру Magic Castle у жанрі RPG. Вони використовували набір інструментів Sony Net Yaroze, який дозволяв фанатам створювати ігри для PlayStation 1.

Завершивши розробку цієї Magic Castle, автори розіслали пропозицію її опублікувати кільком видавцям, але вони не зацікавилися. Sony проявила інтерес, але не до гри, а до самих програмістів. Компанія хотіла умовити їх залишити гру та зайнятися іншим проєктом, але розробники відмовилися.

Гра Magic Castle залишалася на полиці неопублікованою майже 20 років. Поки у 2021 році один із розробників не наштовхувся на її вихідний код. Команда вирішила завершити розробку та випустити її. Це сталося чотири покоління консолей PlayStation по тому.

У Magic Castle є кілька цікавих трюків, наприклад, динамічна музика та розташування інтерфейсу користувача. Юзерам доступно чотири ігрових класи та 20 поверхів з випадковим розміщенням предметів.

Гру можна завантажити і спробувати безкоштовно завдяки зусиллям експертів Internet Archive, які намагаються зберегти цифрову спадщину людства. Запустити Magic Castle можна в емуляторі.

Розробка Magic Castle ще триває – на сторінці Internet Archive повідомляє, що забавка ще не має підтримки чотирьох гравців та японського перекладу. Оновлена версія з цими функціями має з’явитися найближчим часом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися