Середа, 29 Травня, 2024

Смартфони замінили людям дім

Сучасні люди стали схожими на равликів: вони в будь-який момент можуть сховатися у свій дім. Причому в якості останнього виступає не реальний будинок, а смартфон. Користувачі ставляться до цього гаджета як до свого дому, показало дослідження Університетського Коледжу Лондона.

Через можливість у будь-який момент пірнути в свій смартфон наче равлик у панцир стала ширитися тенденція ігнорування друзів та сім’ї. Це глобальний тренд – дослідження науковців тривало понад рік і охопило дев’ять країн від Ірландії до Камеруна.

«Смартфон вже не лише просто пристрій, він став місцем нашого життя, – каже керівник дослідження професор Деніел Міллер. – Зворотна сторона в тому, що в будь-який момент, за обідом, під час зустрічі або іншої активності, людина поруч може зникнути, пірнувши у свій смартфон-дім. Така поведінка та роздратування, яке вона викликає, може викликати «смерть близькості». Ми вчимося жити з невпевненістю того, що навіть перебуваючи фізично разом ми можемо бути соціально, емоційно чи професійно самотні».

Підписуйтесь на наш Telegram.

Однією з причин такої трансформації дослідники називають месенджери, як WhatsApp, які стали центром смартфона. Для багатьох користувачів один додаток став уособленням усієї цінності смартфона для них.

Церез смартфони значення дому як місця відпочинку від проблем зовнішнього світу падає. Смартфони призводять до того, що працівники навіть вдома залишаються на зв’язку по робочим питанням. Діти, яких ображають в школі, не можуть знайти вдома перепочинок, так як образи надсилаються на їхній смартфон.

Проте, каже Міллер, смартфони не варто сприймати виключно негативно. Вони також приносять багато вигод, наприклад, дозволяють тримати зв’язок на відстані з рідними .

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися