П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Собак-поводирів можуть скоро замінити роботами: це дешевше та швидше, але “без душі”

Науковці розробили робота-поводиря для сліпих людей. Він ефективно проводить людину повз перешкоди та крізь вузькі проходи. Такі роботи можуть виявитися дешевшими та простішими у використанні, ніж собака-поводир. Однак вони не можуть надати відчуття компаньйона, яке з’являється із реальною собакою.

Розроблений вченими Університету Каліфорнії робот виконаний з чотирма кінцівками і направляє свого підопічного так само, як і реальна собака — за допомогою повідку. Для ухиляння від перешкод та пошуку проходу він використовує лазерну систему та камери для визначення дистанції до об’єктів навколо.

Роботу достатньо задати кінцеву точку, щоб він проклав маршрут, який буде змінюватися залежно від поточних обставин та пройденого шляху.

Розробники кажуть, що їхня машина ефективніша за собаку-поводиря. Роботу не потрібно проходити довге та дороге тренування. Також досить просто збільшити кількість таких роботів, завантаживши в них уже готове програмне забезпечення.

“Використовуючи робота-поводиря ми можемо безпосередньо копіювати наш код від одного робота до іншого, – розповів один з розробників Жонгйю Лі. – З часом апаратне забезпечення стає доступнішим, ми можемо справді використовувати такий вид собаки для допомоги людям”.

Робот вже проходить практичні тестування за участі сліпих людей. Бот успішно проводив їх повз перешкоди та крізь вузькі проходи шириною близько одного метра. Серед перешкод були і різкі повороти, які робот проходив без надмірного натягування повідка.

В майбутньому дослідники планують зробити синхронізацію календаря сліпого користувача та календаря робота. Це дозволило б роботу автоматично відводити людей у потрібне їм місце.

“Наш робот-собака трохи розуміє в навігації, – каже Лі. – Звичайна собака не знає про навігацію. Це перевага нашого робота”.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися