Вівторок, 28 Травня, 2024

Sony PlayStation 4 перестає запускати ігри через роздряджену батарейку

Ігрова приставка Sony PlayStation 4 під кінець свого життєвого циклу здивувала власників неприємним сюрпризом. Уже зараз вони втрачають можливість запуску офлайнових ігор. А за кілька років приставка перестане запускати будь-які ігри, як офлайнові, так і онлайнові. Причиною є розряджена батарейка CMOS.

Мова йде про батарейку, яка показана у правому верхньому куті на фото. Її вартість складає кілька доларів, і вона також є в кожному комп’ютері та майже кожному ноутбуці.

Термін роботи такої батарейки складає приблизно 3-5 років, тоді як перші PS4 вийшли близько восьми років тому.

Особливість прошивки PS4 у тому, що вона не запускає офлайнові ігри, якщо в неї скидається внутрішній таймер. Саме його живить батарейка, і коли вона розряджається, таймер не може працювати.

Жорстка прив’язка до внутрішнього таймера зроблена для того, щоб власники PS4 не могли маніпулювати даними ігор, наприклад, часом отримання бонусів та винагород.

Оскільки юзери не можуть самі встановити поточний час, єдиний спосіб синхронізувати його – підключитися до сервера PSN. Однак онлайн-сервіси не існують вічно, і припинення підтримки старої PS4 є лише питанням часу.

Ті приставки PlayStation 4, які мають розряджену батарейку і не можуть підключитися до мережі PSN, не зможуть відтворювати будь-які ігри, ні офлайнові, ні онлайнові.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися