Спілкування у Facebook Messenger стане дещо захищенішим від перехоплення

Meta оголосила, що незабаром користувачі Messenger можуть отримати повідомлення, що сервіс оновлюється для полегшення наскрізного шифрування для всіх повідомлень.

Користувачі Facebook Messenger за кілька місяців отримають повністю зашифрований чат на цій платформі. Про запуск такої функції повідомив директор Meta (екс Facebook) Марк Цукерберг.

Meta оголосила, що незабаром користувачі Messenger можуть отримати повідомлення, що сервіс оновлюється для полегшення наскрізного шифрування для всіх повідомлень. Генеральний директор Марк Цукерберг вперше опублікував короткий пост про це на своїй сторінці у Facebook, також згадавши, що найближчим часом буде додано попередній перегляд посилань, користувацькі емодзі та нові теми.

У своєму блозі компанія повідомила, що шифрування буде розгорнуто протягом наступних кількох місяців, завдяки чому користувачі раптово побачать, що більше їхніх чатів буде зашифровано. Окремі ланцюжки чату отримають сповіщення про отримання цієї зміни. У Meta кажуть, що це випадковий процес, розроблений таким чином, щоб не виникало жодних проблем у їхній власній інфраструктурі додатків.

Про те, як працюватиме ця послуга, компанія розповіла минулого серпня. Ця зміна, по суті, зробить кінцеве шифрування E2E стандартним, сповіщаючи користувачів повідомленням «Месенджер захистив цей чат за допомогою наскрізного шифрування».

У списку чатів програми з’явиться маленький значок замка поруч із чатами, які тепер зашифровані E2E. У користувачів немає іншого вибору, окрім як прийняти новий стан справ, але компанія пообіцяла, що це не вплине на можливість користувачів переглядати історію повідомлень або повідомляти про проблеми.

Facebook Messenger вперше почав тестувати E2E ще в 2016 році, програма нарешті отримала зашифровані відеодзвінки ще в 2021 році та дозволила використовувати зашифровані чати на початку цього року.

Meta також представила інші функції для сповіщення, якщо співрозмовник робить знімок екрана.

Компанія, якою керує Цукерберг, дуже схожа на інших великих технологічних гігантів, які нарешті відкривають можливості шифрування для своїх найбільш використовуваних послуг. Наприкінці минулого року Google нарешті інтегрував наскрізне шифрування в Gmail і додав зашифровані групові чати в Google Messages у грудні минулого року. Apple дозволила шифрування резервних копій iCloud наприкінці 2022 року.

Найпопулярніші додатки для обміну повідомленнями лише зараз наздоганяють інші програми для обміну зашифрованими повідомленнями, такі як Signal або Telegram. У деяких інших програмах із зашифрованими повідомленнями виявлено проблеми. Європейський зашифрований додаток Theema виявився повним дірок у безпеці, які потребували виправлень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я