Субота, 20 Квітня, 2024

Співробітники Google ходять вулицями і за $5 пропонують перехожим віддати своє обличчя

Google скоро презентує свій новий смартфон Pixel 4 і для нього розробляє нову технологію розпізнавання облич. Дані для її налаштування пошуковий гігант збирає у незвичний спосіб. Його співробітники ходять вулицями міст і пропонують перехожим по $5 за їхнє обличчя. Таких збирачів уже помітили на вулицях Нью-Йорка, але є повідомлення про їхню роботу в інших містах.

Співробітники Google в обмін на гроші прохають у перехожих дозволу відсканувати їхнє обличчя. За попередніми даними, це має дати широкий набір даних для налаштування функції розпізнавання обличчя в Pixel 4. Адже наявні масиви таких даних часто мають якесь відхилення, наприклад, у них можуть бути переважно представлені обличчя однієї етнічної групи. Тренування штучного інтелекту на такому наборі даних знижує якість розпізнавання облич для користувачів інших етнічних груп.

Сканування облич на вулицях міст співробітники Google виконують безпосередньо на смартфон, який захований у великому кейсі. Останній потрібен, щоб не розсекретити мобільник раніше потрібного часу. Однак деякі експерти вважають, що в кейсі знаходиться саме Pixel 4. Є повідомлення, що фотографії робилися на Pixel 3 XL.

Після того як перехожий продає своє обличчя, його прохають зробити селфі на цей прихований телефон, а також покрутитися перед камерою цього мобільника. Винагороду видають не валютою, а подарунковими картками номіналом $5 для купівлі в Amazon чи Starbucks.

Коли деяких із перехожих, які продали своє обличчя, запитали про порушення їхньої приватності, вони відповіли, що їм байдуже. За їхніми словами, Google все одно майже все знає про їхнє життя. Тому думати про приватність сьогодні не варто, бо вона є ілюзією.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися