Субота, 24 Лютого, 2024

Стандарт Ethernet прискорили в п’ять разів

Більшість наявних дротових Ethernet-мереж працюють зараз на швидкості 100 мегабіт на секунду. Проте й швидкості гігабітних сегментів провідних мереж уже не зовсім достатньо для того, щоб відповідати швидкостям сучасних оптоволоконних ліній та бездротових мереж стандарту 802.11ac. Для вирішення даної проблеми в Інституті інженерів електротехніки та електроніки (Institute of Electrical and Electronics Engineers, IEEE) розробили новий стандарт IEEE P802.3bz, який зможе забезпечити в п’ять разів більшу швидкість пересилання даних по кабелях наявних комп’ютерних мереж, пише SlashGear.

ethernet_cable_lan2

Новий стандарт відзначає не тільки високі швидкості обміну – у ньому передбачено можливість інтеграції дротових Ethernet-мереж з бездротовими мережами стандартів 2,5G і 5G Ethernet, разом з можливістю з’єднання з точками доступу 802.11ac Wave 2 Access Points.

«Оскільки новий стандарт 802.11ac Wave 2 починає впроваджуватися всі ширше і ширше, він вимагає більшої швидкості обміну даними між провідними і бездротовими мережами, швидкості, яку фізично не можуть забезпечити наявні мережі, – розповідає Сечін Гупта (Sachin Gupta), керівник групи, яка розробила новий стандарт. – Можливість отримання швидкості, що перевищує 1 Гбіт/с, на наявних кабелях 5-го і 6-го класу була темою нашої роботи протягом двох останніх років. і новий стандарт NBASE-T IEEE P802.3bz дозволить всім отримати велику швидкість за допомогою вже наявної у них мережевої інфраструктури».

Впровадження стандарту IEEE P802.3bz означатиме, що для того, щоб отримати більш високі швидкості, нікому не доведеться займатися прокладанням нових кабельних з’єднань. У деяких випадках це неможливо через найрізноманітніші причини, зокрема, фінансові. А перехід на новий стандарт можна буде здійснювати поетапно шляхом заміни застарілого мережевого обладнання на більш сучасне.

Цікавий факт: за останні 15 років мережева інфраструктура виросла настільки, що сумарна довжина мідних мережевих кабелів 5-ї та 6-ї категорій по всій земній кулі становить приблизно 70 мільярдів кілометрів, що більш ніж у 10 разів перевищує відстань від Землі до Плутона.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися