Android 7.1 та старше відріжуть від значної частини інтернету у 2021 році

Користувачі старих смартфонів зможуть продовжити використовувати сайти з новим кореневим сертифікатом Let’s Encrypt, встановивши браузер Mozilla Firefox

Восени 2021 року у смартфонів під управлінням Android 7.1.1 Nougat та старше почнуться проблеми з доступом до значної частини інтернету. Проблема криється в сертифікатах, які потрібні для доступу до інтернет-сервісів. Очікувати недоступність вебсайтів та сервісів можна з 1 вересня 2021 року.

Організація Let’s Encrypt, яка є популярним видавцем сертифікатів, припиняє співпрацю із сертифікаційним органом IdenTrust. Це означає, що Let’s Encrypt припинить стандартний крос-підпис кореневого сертифікату DST Root X3 за кілька місяців по тому – 11 січня. Let’s Encrypt перейде на власний кореневий сертифікат ISRG Root X1 root.

Послугами Let’s Encrypt користується близько третини вебдоменів. Зі зміною сертифікату старе програмне забезпечення не зможе отримати до них доступ.

«Деяке програмне забезпечення, яке не оновлювалося з 2016 року, досі не довіряє нашому кореневому сертифікату ISRG Root X1, – прокоментував в офіційному блозі головний програміст Let’s Encrypt Яком Хоффман-Ендрюс. – Це охоплює версії Android до 7.1.1. Це означає, що ці старі версії Android більше не будуть довіряти виданим Let’s Encrypt сертифікатам».

Користувачі старих смартфонів зможуть продовжити використовувати сайти з новим кореневим сертифікатом Let’s Encrypt, встановивши браузер Mozilla Firefox. Він має власний магазин сертифікатів, в якому є кореневий сертифікат Let’s Encrypt. Однак додатки, яким потрібен доступ до доменів із новим сертифікатом, не будуть нормально працювати.

У Let’s Encrypt підрахували, що приблизно 34% пристроїв Android працюють на версіях старіше 7.1. Ці гаджети генерують приблизно 1-5% трафіку на сайтах.