Знайдено шпалери, які роблять Android-смартфон непрацездатним

Збій відбувається в системному компоненті systemui, який відповідає за інтерфейс

Низка користувачів, разом з відомим інсайдером Ice Universe, повідомила про появу шпалер, установка яких на деяких смартфонах Android псує їхню прошивку. Так званий софт-брік: телефон не завантажується нормально, і його потрібно прошити.

Власне, самі шпалери не викликають якогось упередження. Це фото природи – озера, оточеного горами та островом у центрі кадру. Розмір файлу – 393 кілобайти, роздільна здатність 1440х2560 точок:

«Це не жарт, будь ласка, навіть не намагайтеся встановити ці шпалери. Сподіваюся, хтось зможе зрозуміти, яким чином ця картинка вбиває телефони, щоб у майбутньому можна було уникнути шкідливого впливу подібних шпалер», – написав інсайдер.

Відомо, що найбільше від незвичних шпалер ризикують постраждати апарати виробництва Samsung та Google.

Аналіз шпалер показав, що вони є елементом стеганографії – технології приховування інформації у звичних об’єктах. Використання стеганографії дозволяє передавати секретні відомості так, щоб не викликати цікавості сторонніх.

https://pbs.twimg.com/media/EZUmXnvVAAA2mJN?format=jpg&name=medium

Наприклад, у 2018 році знайшли вірус, який отримує інструкції для інфікування з опублікованих у Twitter мемів. А будь-хто може приховати архів із секретними даними у звичайній фотографії, скориставшись інструкцією «Як приховати файли за допомогою технології стеганографії».

Ймовірно, встановлюючи шпалери зі стеганографією, деякі смартфони Android намагаються виконати прихований код, однак не можуть його правильно декодувати, що призводить до збою операційної системи. При перезавантаженні смартфон знову намагається відобразити шпалери зі стеганографією, що повторно викликає помилку.

За іншою версією, у цієї картинки кількість кольорів перевищує простір кольорів sRGB, на який розраховані Android.

Збій відбувається в системному компоненті systemui, який відповідає за інтерфейс. Для відновлення роботи телефона необхідно скинути його до заводських налаштувань, а краще – прошити наново, оскільки скидання до заводських налаштувань не торкається системних папок Android, і накопичені в них проблеми можуть залишитися.

1 коментар

Comments are closed.