Субота, 9 Грудня, 2023

Китай запустив перший у світі супутник для тестування 6G

Розробники з Університету електроніки та технологій запустили в космос перший супутник для тестування зв’язку 6G. Комунікації цього покоління можуть стати ключовими не лише для наземних завдань, а й використовуватися в космосі.

Основним завданням нового супутника є моніторинг земної поверхні, а саме – міського будівництва, сільського господарства, лісів тощо. Разом з цим супутник має обладнання для тестування зв’язку на частотах у терагерцовому діапазоні радіохвиль.

Супутник, який важить 70 кілограмів, стане основою каналу передачі в терагерцовому діапазоні і повинен довести практичну можливість комунікації на таких частотах.

«Експериментальний 6G-супутник повинен перевірити терагерцову комунікаційну технологію в космосі, прорив в космічному зв’язку», – написала державна китайська газета Global Times.

Очікується, що нова технологія буде до 100 разів швидшою за 5G. Також вона забезпечить дальню комунікацію у космосі з меншою витратою енергії.

Для зв’язку 6G уже придумали логотип, а Японія оголосила про впровадження 6G до 2030 року. Компанія Samsung уже близько року займається розробкою мобільного зв’язку шостого покоління (6G) і влітку вона опублікувала документ, який показує, чого можна чекати від 6G.

Китай оголосив про початок роботи над 6G у 2018 році. Того ж року стало відомо, що 6G може забезпечити зв’язок під водою.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися