Середа, 29 Травня, 2024

Старі ПК після оновлення до Windows 11 Build 26080 перестають завантажуватися

Від моменту анонсу Windows 11 у Microsoft висунули жорсткі апаратні вимоги і вперше почалося блокування інсталяції ОС на несумісні машини. Користувачі знайшли способи встановити нову ОС на свої старі несумісні ПК. Однак дням стало відомо, що Microsoft увімкнула код, який унеможливлює роботу ОС на старих ПК. Немає можливості обіти використання цього коду.

Корпорація Майкрософт почала тестувати збірки Windows 11, які вимагають від центрального процесора інструкції POPCNT. На той час було незрозуміло, чи була ця зміна навмисною чи випадковою.

Але днями вийшла нова версія Windows 11 Build 26080, яка навіть не завантажиться, якщо процесор не підтримує POPCNT. Натомість Windows 11 застряє в циклі перезавантаження.

Інструкція ЦП POPCNT є частиною набору інструкцій SSE4.2, який був представлений у першому поколінні процесорів Core i5 та Core i7 ( архітектура Nehalem) у 2008 році. AMD додала набір інструкцій SSE4.2 до своїх процесорів Bulldozer у 2013 році.

Офіційні системні вимоги Microsoft для Windows 11 уже включали процесор Intel Core восьмого покоління або пізніший, або процесор Ryzen другого покоління або пізніший, а також інші функції ПК, як-от TPM 2.0.

Нова зміна стосується лише тих, хто обійшов ці офіційні вимоги на комп’ютерах із неймовірно старими процесорами. Якщо у вас є новіший комп’ютер, який не відповідає офіційним вимогам, як-от ноутбук Ryzen першого покоління або настільний комп’ютер із процесором Intel сьомого покоління, наразі все в порядку.

Якщо у вас ПК зі старішим процесором, вам доведеться повернутися до Windows 10 або спробувати щастя з іншою операційною системою. Однак деякі програми та ігри також не працюють без цієї інструкції ЦП, наприклад Apex Legends.

Наступний великий випуск Windows може з’явитися вже цього року під назвою Windows 12 і матиме ще вищі системні вимоги, ніж Windows 11. Однак усі процесори, які не підтримують POPCNT, уже офіційно не підтримуються.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися