Неділя, 3 Березня, 2024

Судовий позов хоче заблокувати головний метод роботи штучного інтелекту

Програміст і юрист Метью Баттеріком подав позов проти методу роботи Github Copilot – віртуального програміста на основі штучного інтелекту. Однак цей позов може стати поштовхом до суттєвої зміни в роботі інших штучних інтелектів. Адже сучасні штучні інтелекти базуються на піратстві чужої інтелектуальної власності.

Github Copilot пропонує програмістам готові фрагменти коду, щось на зразок функції автозаповнення в Google Docs або Gmail. Свою базу пропозицій Copilot зібрав із загальнодоступних рядків коду у інтернеті.

У позові стверджується, що Copilot відверто ігнорує або вилучає ліцензії, які автори коду встановили. Фактично штучний інтелект покладається на «піратство програмного забезпечення в безпрецедентних масштабах».

Ці занепокоєння щодо авторських прав, які ігнорує штучний інтелект, не обмежуються програмістами. Письменники, музиканти та художники-митці останніми роками повторюють ці занепокоєння, особливо на хвилі все більш популярних і ефективних генеративних нейромереж для створення зображень і відео, таких як DALL-E і Stable Diffusion від Open AI.

Генеративні підходи, такі як DALL-E, братимуть зображення Пабло Пікассо, а потім перетворюватимуть їх на щось нове на основі опису користувача. Цей акт перепрофілювання чужих даних ще більше ускладнює традиційне мислення щодо авторського права.

Подібно до Баттеріка, зростаючий хор художників і творчих письменників нещодавно вийшов на публіку, висловлюючи зрозумілі побоювання, що майбутня зрілість таких генераторів контенту загрожує залишити їх без роботи.

Деякі компанії досліджують нові способи вказувати авторство людей, чия робота використовується штучним інтелектом. Минулого місяця, наприклад, Shutterstock оголосив про початок продажу створеного DALL-E мистецтва.

У рамках цієї ініціативи Shuttersock заявив, що запустить перший у своєму роді «Фонд співавторів» для компенсації авторам, чиї зображення Shutterstock використав для розробки технології. Shutterstock заявив, що також зацікавлений у компенсації роялті авторам, коли DALL-E використовує їхні творіння.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися