Технологія GeForce Max-Q не знизила шумність ноутбуків, як обіцялося

Фахівці німецького ресурсу Notebookcheck.com перевірили на доступних моделях рівень шуму ноутбуків з GeForce Max-Q

Навесні 2017 року NVIDIA показала свою нову концепцію Max-Q, яка повинна була суттєво знизити товщину та шумність ігрових ноутбуків. Нині на ринку доступно близько десятка лаптопів, які виконані на її основі, і фахівці ресурсу Notebookcheck.com перевірили, наскільки втілилися обіцянки. Виявилося, що шумність не змогли знизити до бажаного рівня.

Max-QУ Max-Q для інсталяції в тонкому корпусі потужних компонентів виробник зменшує робочі частоти чіпів. Це дозволяє понизити енергоспоживання та виділення тепла. Однак проектування систем охолодження для ноутбуків з цією системою ускладнюється тим, що крім відведення тепла з поверхні відеокарти необхідно також робити це тихо. Розробники обіцяли шумність на рівні 40 дБА. Така гучність повинна бути на відстані 25 см від ноутбука при звичайних кімнатних умовах та запущеній грі.

Фахівці німецького ресурсу Notebookcheck.com перевірили на доступних моделях рівень шуму ноутбуків з GeForce Max-Q. Вони тестували дев’ять ігрових моделей на базі GeForce GTX 1080/1070/1060 і одну мобільна робоча станція з графічним прискорювачем Quadro P4000. Заміри рівня шуму проводилися в досить «важкій» грі The Witcher 3: Wild Hunt і при одночасному запуску стрес-тестів Prime95 і FurMark.

При максимальному навантаженні жоден девайс не зміг забезпечити запланований рівень шуму при запуску Prime95 і FurMark. В The Witcher 3: Wild Hunt тільки два ноутбуки відповідали вимогам NVIDIA, причому один з них виявився робочою станцією (MSI WS63VR), а другий – має відносно скромні характеристики Core i5 і GeForce GTX 1060 Max-Q (Dell Inspiron 15 7577).