П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Технології, які «вмерли» у 2020-му

Поки користувачі всього світу читали статті на тему трендів та нових технологій 2021 року, вони могли не помітити, що у 2020-му залишилася низка звичних їм технологій та сервісів. Це звичайна справа, і за деякими хтось сумуватиме, а про інші навіть не згадають. Ось добірка найбільш гучних та відомих технологій, які «вмерли» у 2020-му.

Adobe Flash Player

Програмне забезпечення Adobe Flash Player виявилося настільки проривним та зручним попри всі свої діри, що цю технологію примусово знищували багато років. Adobe Flash в 90-ті був не просто програмним компонентом інтернету, це був сам інтернет. На ньому робили ігри, сайти, рекламу, освітні та розважальні програми та багато іншого. При цьому Flash був дійсно універсальним та кросплатформним, на відміну від технологій, що прийшли йому на заміну.

Flash почали «вбивати» у 2010 році, коли директор Apple Стів Джобс відмовився вбудувати цю технологію в iPhone. Офіційно Adobe заговорила про завершення розвитку Flash у 2017 році і призначила дату на 31 грудня 2020 року.

Зі «смертю» Flash зникло багато цікавого та корисного контенту. Активістам організації Internet Archive вдалося врятувати частину, запустивши емулятор Flash.

Google Play Music

Google одного дня опинилася з двома стримінговими музичними сервісами, і 2020 рік здався менеджерам компанії хорошим вибором, щоб відправити один із них в історію. Вибір пав на Google Play Music, який замінив YouTube Music. У серпні користувачі Play Music втратили можливість завантажувати нові треки, а також не могли їх купувати – магазин також припинив роботу. У вересні Google почав видаляти персональні колекції юзерів і завершив процес у грудні.

Nintendo 3DS

Після 9,5 років та 76 млн проданих екземплярів у Nintendo вирішили, нарешті, попрощатися з Nintendo 3DS. У 2011 році ця портативна ігрова приставка виявилася революційною, оскільки видавала об’ємне 3D-зображення без необхідності використовувати спеціальні окуляри.

Chrome Apps

У 2020 році Google вирішив забути про ще одну технологію – додатки Chrome Apps. Це не розширення, а повноцінні вебпрограми, які працюють у браузері, мають окремі вікна і для користувача виглядають як звичні настільні додатки, а не ще одна вкладка в браузері.

Уперше про відмову від Chrome Apps у Google заговорили у 2016 році, призначивши дату на 2018 рік. У 2020-му рішення остаточне – компанія перестала приймати нові Chrome Apps в магазин Chrome Web Store, припинить програмну підтримку в червні 2021 на Windows, Mac, Linux.

Windows 7

У 2020-му році залишиться і одна з найпопулярніших операційних систем Microsoft – Windows 7. Вона так подобалася юзерам, що ті зайняли глуху оборону, тому цю ОС довелося майже примусово «вбивати», переводячи користувачів на новіші ОС. Досить згадати блокування можливості випуску нових драйверів, блокування оновлень для антивірусу,

Віртуальна реальність

Минулого року стало достеменно зрозуміло, що віртуальна реальність «не злетіла». Не допомогла навіть пандемія, яка відправила десятки мільйонів людей на карантин, замкнувши їх на багато тижнів удома. Замість того, щоб за допомогою спеціальних шоломів занурюватися у віртуальні світи, користувачі продовжили грати в ігри на звичайних дисплеях.

Жодна віртуальна гра не стала хітом, відомі шоломи віртуальної реальності, такі як Oculus Go, Oculus Rift S, припинили існування. Програмні платформи віртуальної реальності, такі як Google Daydream VR, Samsung XR, Steam VR, вимкнули або їх перестали адаптувати до нових продуктів та гаджетів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися