Вівторок, 21 Травня, 2024

Microsoft фактично заблокувала випуск нових драйверів для Windows 7 та Windows 8

Microsoft оголосила про закінчення можливості крос-підпису драйверів. Блокування починає діяти з 1 липня 2021 року та фактично унеможливить випуск нових драйверів для операційних систем Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Server 2012 R2.

Для розробників, які прагнутимуть випускати драйвери для названих вище систем, залишилася єдина опція проходження тестування HLK/WHQL. Однак особливості цього тестування такі, що не всі драйвери до нього допускаються. Серед тих, що допускаються, не всі можуть пройти цю перевірку.

Усі драйвери для Windows повинні мати цифровий підпис, щоб їх можна було встановити. Раніше це робилося за допомогою крос-підписування – це процес для старих версій Windows, в якому пакет драйверів підписується сертифікатом підпису коду Code Signing Certificate та крос-сертифікатом. Отримати ці сертифікати можна у посередника з сертифікації. Він повинен бути одним із затверджених у Microsoft.

При тестуванні HLK/WHQL драйвери повинні пройти набір перевірок, які визначає відділ Windows Hardware Lab Kit (HLK). Результатом є лог-файл, який потрібно підписати в цифровому вигляді та відправити його до центру Microsoft Partner Center Developer Dashboard разом з пакетом драйверів. Якщо центр задовольнить результат тестування HLK, він підпише пакет драйверів. Для цього необхідно мати акаунт Developer Dashboard.

Тестування HLK є досить складним для проходження. Багато популярних драйверів для Windows не підлягають такому тестуванню. Часто причиною є те, що драйвер не підпадає під одну конкретно визначену у HLK категорію.

Деякі драйвери теоретично підлягають тестуванню HLK, але на практиці не пройдуть його. Так, драйвери в категорії мініфільтрів ізоляції файлової системи, які реалізують, наприклад, «прозоре» шифрування. Існуючі тести HLK несумісні з такими драйверами.

1 коментар

  1. Не хотят добром переходить на нашу пусть гнилую, но всеми силами проталкиваемую нами десятку – заставим! Но мы БУДЕМ продавать это гамно! Потому, что мы хотим денег! И побольше!

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися