Четвер, 30 Травня, 2024

Телебачення все частіше дивляться з мобільного

Нині відбувається різке зростання інтересу до телевізійного і відеоконтенту. Однак дивитися ми його хочемо по-новому: не через телевізор, а на власних мобільних пристроях. Такі дані компанія Ericsson подала у восьмому випуску щорічного дослідження ConsumerLab TV & Media Report, присвяченому ролі телебачення та медіа в житті людей.

Телебачення

Сьогодні доступно багато можливостей дивитися кіноконтент і телепередачі. Досить згадати лише звичайне лінійне телебачення, трансляції у прямому ефірі, потокові трансляції за запитом в інтернеті, контент для завантаження, фільми і передачі на DVD і Blu-ray. Саме такий багатий вибір, вважають експерти, призвів до рекордного зростання тривалості перегляду – до 30 годин на тиждень.

При цьому простежується підвищений інтерес до контенту за запитом за рахунок ефірних каналів. У такий спосіб телеконтент хоче дивитися 60% респондентів, що на 50% більше проти 2010 року. Ця тенденція збережеться на найближчі роки, і до 2020 року на частку контенту за запитом буде припадати майже половина усього перегляду.

У середньому глядач користується 3,8 сервісу для перегляду відео за запитом проти 1,6 сервісу у 2012 році. Також 2 із 5 користувачів платять за послуги, які дозволяють дивитися телебачення і відео за запитом. При цьому 32% опитаних мають намір збільшити витрати на користування такими сервісами протягом найближчих 6-12 місяців. Більше третини користувачів хочуть мати доступ до цього контенту, навіть коли вони перебувають за кордоном.

До 2020 року майже 50% усього телевізійного і відеоконтенту користувачі будуть дивитися на смартфонах, планшетах і ноутбуках. Мобільний перегляд зросте на 85% порівняно з 2010 роком. Найбільше зростання відбудеться в сегменті смартфонів, частка яких в мобільному перегляді складе 25%, збільшившись на 160% проти показника 2010 року. За останні п’ять років кількість користувачів, які дивляться відео на смартфонах, подвоїлася і наблизилася до 70%.

Люди у віці 16-19 років витрачають на перегляд більше часу, ніж всі інші, – 33 години на тиждень. Це на 10 годин більше, ніж у 2010 році. При цьому більше половини переглядів припадає на контент за запитом, а 60% часу проходить за переглядом контенту на екранах мобільних пристроїв.

Найбільш консервативні глядачі у віці 60-69 років: 80% часу вони віддають перевагу традиційному телебаченню, як і у 2013 році.

Користувачі все більше цінують якість картинки: HD-телевізори є у 85% опитаних проти 75% у 2012 році, а телевізори 4K/UHD стоять в будинках у 20% користувачів. При цьому, згідно з даними дослідження, люди хотіли б дивитися контент у форматі 4K/UHD з допомогою компактних пристроїв, без необхідності мати телевізор з великим екраном. Майже половина опитаних вважає, що в майбутньому для цього будуть використовуватися пристрої віртуальної реальності.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися