Tesla відмовляється від традиційних двірників на користь лазерів

Лазерами також можна очищати об’єктиви камер автопілоту, які розкидані по периметру машини.

Яким би крутим та технологічним не був автомобіль, а його скло очищується традиційним «дідівським» способом – двірником з гумовою насадкою. У Tesla вважають, що із цим завданням краще впораються лазери. Компанія нещодавно отримала патент на свою розробку.

Її рішення поки не має комерційної назви і в патенті називається як «Пульсуюче лазерне очищення сміття, яке назбиралося на скляних поверхнях автомобілів та сонячних панелей». Автором цієї розробки є Фіроз Далал, який у Tesla працює спеціалістом з наукових та індустріальних ідей.

Лазерні двірники являють собою джерело оптичних променів. Бортовий комп’ютер автомобіля розпізнає відповідними сенсорами на лобовому склі автівки забруднений регіон та фокусує промені на нього. Залежно від типу та кількості забруднення електроніка змінює потужність лазерних променів, щоб вони нагрівали та руйнували частки бруду.

У Tesla кажуть, що нову систему можна використовувати не лише для лобового скла автомобіля. Лазерами також можна очищати об’єктиви камер автопілота, які розкидані по периметру машини. У майбутньому компанія планує також залучити свою розробку для автоматичного очищення сонячних панелей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я