Субота, 25 Травня, 2024

Технології навчилися повертати зір

В англійському Манчестері провели успішну операцію із вживляння біонічного імпланта 80-річному Рею Фліну. Він страждав від часткової втрати зору – бачив світ лише на периферії. «Коли я раніше дивився на рослини в саду, то бачив наче бджолині стільники в центрі ока», – ділиться пенсіонер з журналістом The Guardian.

Стареча сліпота вразила Рея 8 років тому, коли у нього практично повністю зник центральний зір. Тепер же чоловік може не тільки розрізняти контури об’єктів, але і спостерігати по телевізору матчі улюбленої команди «Манчестер Юнайтед». Як стверджує брат Рея, раніше йому доводилося сідати в певній позі перед телевізором і дивитися краєчком ока.

Зараз при носінні спеціальних окулярів чоловік навіть може бачити навіть із закритими очима. Імплантат, який вживили британцеві, отримує відеосигнали по бездротовому каналу та перетворює їх на електричні імпульси. Останні потрапляють на електроди на поверхні сітківки та стимулюють решту наявних клітин на сприйняття інформації і передачу їх у мозок. Пацієнт заново вчиться інтерпретувати ці візуальні сигнали, повертаючи собі повноцінний зір.

Головний елемент біонічного ока – процесорний блок, який Фліну доводиться носити в руках. Антена прикріплена на зовнішній частині ока, а всередину по дротах передаються імпульси на стимулятор сітківки

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися