Неділя, 25 Лютого, 2024

Toshiba обіцяє, що електромобілі за 6 хвилин зарядяться на 320 км пробігу

Уже за два роки на ринку з’явиться нове покоління літій-іонних батарей, яке обіцяє вдвічі більшу ємність. Їх у 2019 році планує випустити компанія Toshiba, яка днями підготувала про свою розробку офіційний прес-реліз. Її нові батареї SciB (Super Charge ion Battery) призначені в першу чергу для електромобілів.

Toshiba

Розробку та випуск акумуляторів під цим брендом Toshiba веде з 2008 року. Батареї SciB характеризуються підвищеною ємністю, значною кількістю циклів повторного заряду і стійкістю до зносу.

Нові акумулятори у 2019 році отримають анод з вдвічі більшою ємністю для розміщення іонів літію і, відповідно, вдвічі більшу ємність для накопичення енергії. Вага і габарити акумуляторів при цьому обіцяють залишитися незмінними без погіршення надійності і без небезпеки загоряння.

Майбутні батареї також підтримують надшвидке заряджання. Усього за 6 хвилин електромобіль зможе отримати достатньо енергії, щоб проїхати дистанцію у 320 кілометрів. Це втричі більше, ніж дозволяють сучасні літій-іонні акумулятори. Також нові акумулятори можуть витримувати температури до -10°C. При низькій температурі тривалість швидкого заряджання для заповнення ємності на 320 км збільшиться всього на 4 хвилини. Тести на витривалість показали, що після 5000 циклів заряду повна ємність акумуляторів впала всього на 10%.

 

 

Секрет чудових характеристик батарей SciB криється в новому матеріалі анода батареї. Масові літій-іонні акумулятори використовують в основі анода графіт. Акумулятори Toshiba SciB поточного покоління мають аноди з літій-титанового оксиду. Акумулятори нового покоління отримають аноди з титан-ніобієвого оксиду. Кристалічна решітка цього матеріалу, яку навчилися синтезувати в Toshiba, побудована таким чином, щоб вмістити вдвічі більше іонів літію без збільшення фізичного обсягу електродів.

До речі, британські вчені спрогнозували, що електромобілі вже до 2022 року зможуть повноцінно конкурувати з машинами на бензиновому двигуні. У найбільш песимістичному сценарії ціни на автомобільні акумулятори обженуть вартість бензину не пізніше 2034 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися