Microsoft звільнила журналістів своєї новинної стрічки та замінила їх штучним інтелектом

Microsoft займається новинним бізнесом уже 25 років з моменту запуску сайту MSN

Microsoft звільнила кілька десятків журналістів, які наповнюють стрічку новин сайту MSN. Написанням новин буде займатися штучний інтелект. У компанії кажуть, що цей крок не пов’язаний з пандемією коронавірусу і скороченням доходів, а є оптимізацією робочого процесу.

Скорочення торкнулися 77 осіб, які займалися пошуком новин для публікації на сайті MSN, у браузері Microsoft Edge і та новинних додатках Microsoft News.

«Я дуже багато читав про те, як штучний інтелект замінить всіх нас, і ось будь ласка — робот забрав мою роботу», – заявив один зі скорочених співробітників.

Звільнені працівники кажуть, що використання штучного інтелекту для підбору новин несе певні ризики, оскільки команда професіоналів дотримувалася дуже суворої редакційної політики. Наприклад, відмова від жорстокого або неприйнятного контенту. Штучний інтелект з цим може не впоратися, вважають вони.

Скорочені співробітники не створювали власні матеріали, але займалися відбором новин, опублікованих агентствами і порталами. Вони також вносили зміни в заголовки і самі матеріали для відповідності прийнятому формату.

Microsoft займається новинним бізнесом уже 25 років з моменту запуску сайту MSN у 1995 році. Близько двох років назад запрацював агрегатор Microsoft News. Тоді компанія повідомляла, що над проектом працюють понад 800 редакторів із 50 країн світу.

У 2019 році квітневий номер сінгапурського журналу Esquire увійшов в історію високих технологій. Частину його статей самостійно написав штучний інтелект. Видавництво каже, що це перший в історії журнал, написаний і підготовлений штучним інтелектом. Окрім цього, номер отримав першу в історії голограму на обложці, яку можна дивитися без доповненої реальності.

Експерти прогнозують, що до кінця десятиліття 40% сьогоднішніх компаній припинять своє існування. Приблизно половина робочих місць, до яких ми звикли, зникне. Те, що ми сьогодні називаємо «роботою», розділиться на певну кількість завдань.

Як зазначають експерти Wall Street Journal, сучасні технології дозволяють автоматизувати 45% завдань. А за дослідженням Оксфордського університету і компанії Deloitte, приблизно 35% робочих місць у найближчі 20 років опиняться під загрозою автоматизації і комп’ютеризації. За оцінками Всесвітнього економічного форуму, робототехніка і штучний інтелект найближчими роками призведуть до скорочення 5 млн робочих місць у розвинутих країнах. В Азії в найближчі 20 років більше 137 млн осіб – це майже половина робочої сили в регіоні – можуть втратити свої місця через роботів.

Ситуація стала вже досить критичною – масове звільнення людей та заміна їх роботами потребує втручання держави. У Міжнародній асоціації юристів (IBA) кажуть, що наявні закони повинні захищати права людей і поки не виконують це завдання.