Toyota хоче емоційно зв’язати людину і робомобіль

Що стосується електрифікації, у Toyota вважають, що рано ще списувати двигуни внутрішнього згоряння

Керівництво одного з найбільших автоконцернів планети, Toyota Motor Corporation, вважає, що інтерфейс робомобіля повинен бути людянішим. У компанії хочуть створити розвинений інтерфейс, через який автомобіль і пасажири зможуть взаємодіяти.

Toyota

Водія вже не можна буде назвати таким, оскільки одержувані з різних датчиків і камер дані дозволять «розумному» автомобілю самому вирішувати, коли відсторонити людину від управління. Буде аналізуватися кілька параметрів: від даних телеметрії до виразу обличчя і тембру голосу. Програма керування буде постійно вдосконалюватися через «хмару» зі штучним інтелектом.

Toyota розраховує, що подібний інтерфейс відновить той емоційний зв’язок з транспортним засобом, який сучасні споживачі на розвинених авторинках давно втратили. Автомобіль повинен стати напарником і приятелем людини, вгадувати її бажання і запам’ятовувати вподобання.

Що стосується електрифікації, у Toyota вважають, що рано ще списувати двигуни внутрішнього згоряння. Відсутність розвиненої зарядної інфраструктури ще довго буде стримувати поширення електромобілів. Технології випуску тягових акумуляторів також повинні вдосконалюватися, щоб ефективно конкурувати з тими ж гібридами і водневими авто. Як зізнаються представники марки, рамні позашляховики ще не скоро стануть гібридними, не кажучи вже про перехід чисто на електричну тягу.

На думку представників компанії, найближчим часом електромобілі почнуть домінувати у малих формфакторах. Вони їздитимуть у зручних для експлуатації в містах з розвиненою інфраструктурою і працездатними комунальними службами. Подібні машини почнуть ставати «розумними» та автономними до 2020 року, а їхній запас ходу досягне 300 км.