П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Чи то будинок з телевізором, чи то телевізор з будинком: створили будівлю з найбільшим у світі LED-дисплеєм на фасаді

Будівля Sphere виділяється навіть серед численних архітектурних дивацтв Лас-Вегаса. Вона не лише є найбільшою у світі сферичною спорудою. Вона також має найбільший у світі світлодіодний дисплей, який облицьовує її фасад. Днями цей екран уперше активували, висвітивши на ньому повідомлення Hello World.

Сфера піднімається на висоту 111 м і має ширину 157 м, що робить її навіть більшою, ніж масивна Avicii Arena у Швеції. Орієнтовний бюджет будівництва становить близько 2,3 мільярда доларів США.

Її світлодіодна зовнішня площа становить майже 54 000 кв. м. Цей дисплей складається приблизно з 1,2 мільйона світлодіодних шайб, кожна з яких у свою чергу містить 48 окремих світлодіодів. Екран повністю програмований, що дозволяє розміщувати справді вражаючі зображення на фасаді.

Будівля вміщує 17 600 місць або 20 000 із стоячими місцями, у ній будуть проводитися великі концерти, а також спортивні заходи, такі як бокс і змішані бойові мистецтва. Інтер’єр ще не розкритий, за винятком рендерів, а його головну чашу визначатиме величезний вигнутий екран . Щоб світлодіои на фасаді не заважали, цей внутрішній світлодіодний дисплей роздільною здатністю 16K x 16K буде розташований на стелі всередині й огортатиме аудиторію.

10 000 місць будуть оснащені так званою технологією 4D, включаючи тактильну систему та вплив навколишнього середовища, щоб глядачі відчули вітерець, зміну температури та навіть запахи. Спеціальну систему камери було створено для забезпечення контенту для захоплюючих вражень, які можуть знімати зображення зі швидкістю до 120 кадрів на секунду у квадратному форматі 18K.

Сфера зараз структурно завершена і очікується відкриття у вересні з серією концертів гурту U2. Цей проект фактично є одним із двох, його аналог запланований у Лондоні. Але місцева влада втрутилася через занепокоєння щодо світлового забруднення, і його майбутнє здається невизначеним.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися