Субота, 2 Березня, 2024

Автомобілі без водія отримали право їздити всюди: перша країна видала національний дозвіл

Технології повного автопілота ще настільки не готові, що деякі автовиробники вважають його неможливим, а комерційно продаються лише автомобілі з автономною системою третього рівня. Тому тестування автомобілів без водія проводилося обмежено на певних вулицях чи районах міст. Однак Об’єднані Арабські Емірати стали першою країною, яка дозволила машинам без водія їздити вільно на всіх дорогах. Дубай, який є частиною ОАЕ, хоче, щоб до 2030 року чверть його автомобілів були автономними.

Об’єднані Арабські Емірати надали загальнонаціональну ліцензію китайській компанії WeRide на керування робототаксі та іншими автомобілями на своїх дорогах. ОАЕ – це федерація семи еміратів, яка включає Дубай і Абу-Дабі.

«Це перше посвідчення автономного водіння національного рівня на Близькому Сході і навіть у всьому світі, — йдеться в заяві компанії. – З цією ліцензією WeRide проводитиме різні дорожні випробування та експлуатацію автономних транспортних засобів в ОАЕ».

Крім роботаксі, WeRide також продає безпілотний автобус, фургон і підмітально-прибиральну машину.

Ліцензія дозволяє компанії тестувати свої автономні транспортні засоби рівня 4, тобто ті, які не потребують втручання людини в керування автомобілем.

ОАЕ випередили інші країни у впровадженні технології автономного водіння. У Дубаї шейх Мохаммед прагне до 2030 року зробити чверть своїх автомобілів безпілотними.

Деякі штати США, включаючи Флориду та Джорджію, мають власні правила, що дозволяють використовувати автономні транспортні засоби рівня 4 і 5, які не вимагають участі людини.

Однак вважається, що ОАЕ видала першу ліцензія, яка поширюється на всю країну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися