Вівторок, 23 Липня, 2024

Цифрове майбутнє: за доповненою реальністю з’являться доповнені люди

young-woman

Аналітики компанії IDC склали картину цифрового майбутнього людства FutureScape на найближче десятиліття. На їхню думку, світ чекає розвиток штучного інтелекту і хмарних платформ, а вдосконалення технології доповненої реальності призведе до появи доповнених людей.

У своєму прогнозі аналітики досліджували нову парадигму розвитку комп’ютерної індустрії – так звану «третю платформу», яка об’єднує соціальні, мобільні, хмарні технології і великі дані. На думку експертів IDC, у найближчі три-чотири роки цифрова трансформація досягне макроекономічного масштабу, створивши основу для початку ери цифрової трансформації.

У прогнозі FutureScape аналітики відзначили десять найбільш перспективних трендів. До 2020 року 50% компаній зі списку Forbes Global 2000 бачитимуть пріоритетом свого бізнесу здатність створювати пов’язані з цифровими технологіями продукти і послуги. Для лідерів ринків основним джерелом швидкого зростання доходів стануть інформаційні технології.

Щоб досягти цього, в еру цифрової економіки у всьому світі буде вкладено до 2019 року $2,2 трлн. Це майже на 60% більше, ніж у 2016 році. Також, на думку експертів, до 2019 року на пов’язані з третьою платформою технології компанії витрачатимуть близько 75% всіх витрат на ІТ.

На хмарні додатки, відповідно до прогнозу, бізнесмени витрачатимуть близько 65% всіх витрат на ІТ. При цьому «хмари» будуть трансформуватися, збільшуючись і стаючи більш орієнтованими на галузі. У результаті не менше 75% цього ринку до 2020 року зосередиться під контролем п’яти компаній, які працюють за моделями IaaS (інфраструктура як послуга) та PaaS (платформа як послуга).

Аналітики IDC вважають, що до 2019 року 40% ініціатив у сфері цифрової трансформації та 100% усіх проектів в сфері інтернету речей будуть пов’язані з технологіями штучного інтелекту. У 2018 році, за прогнозом експертів, на ринку розгорнеться «битва платформ» – змагання розробників когнітивного штучного інтелекту. Її учасниками стануть, зокрема, Amazon, Google, IBM і Microsoft.

Крім того, у 2017 році не менше 30% компаній зі списку Global 2000 будуть експериментувати з технологіями віртуальної і доповненої реальності, а до 2021 року понад мільярд жителів планети будуть користуватися цими технологіями. Також очікується поява до 2020 року першої хвилі товарів і послуг для приватних споживачів, пов’язаних з інтеграцією цифрових технологій в людський організм – «доповнених людей».

За матеріалами: Forbes

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися