Понеділок, 11 Грудня, 2023

Твердотільні накопичувачі стають довговічнішими

Скоро вже можна буде не розплачуватись за швидкість зчитування та запису даних максимальним терміном життя твердотільного накопичувача. Хоча ці пристрої SSD, які побудовані на флеш-пам’яті, мають досить великий ресурс, він все ж таки закінчується, через що можна втратити дані та сам гаджет. Однак стартап Crossbar показав новий прототип твердотільних накопичувачів, які можуть працювати значно довше. Обсяг такого диску становить 1 Тбіт – пристрої на базі flash-пам’яті досягнуть подібної величини лише у 2017 році.

Crossbar RRAM під мікроскопом

Подібне стало можливим завдяки використанню нового типу пам’яті Resistive RAM (ReRAM або RRAM). Це енергонезалежна пам’ять, яка зберігає дані за допомогою опору: в нормальному стані він високий, а після подання току в комірку пам’яті значно знижується. Це дозволяє кодувати логічні нулі та одиниці. При цьому швидкість доступу до даних буде на рівні оперативної пам’яті ПК, порівняно з якою flash-пам’ять популярного сьогодні типу NAND дуже повільна.

Високі характеристики роботи нового накопичувача пояснюються тим, що для керування 2 тис. комірок пам’яті потрібен лише один транзистор. Це також робить її дешевою у виробництві: розробник, професор Університету Мічігана Ві Лю, каже, що це відкриває шлях до доступних та містких накопичувачів розміром з поштову марку. Окрім цього, нова технологія не має таких обмежень ресурсу запису в комірки, як flash-пам’ять, тому диски з нею будуть довговічнішими.

Зараз розробники ведуть переговори з виробниками пам’яті для запуску серійного виробництва накопичувачів.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися