Субота, 22 Червня, 2024

У американця залишилося дві спроби, щоб згадати пароль до $240 млн

Програміст Стефан Томас із Сан-Франциско володіє $240 млн, але не може витратити ані цента. Більш того, йому залишилося усього дві спроби вводу паролю до втрати цих грошей. Усе тому, що гаманець із монетами криптовалюти Bitcoin він зберіг на флешці з апаратним шифруванням та забув пароль.

Останніми днями Bitcoin б’є рекорди своєї вартості і навіть падіння курсу роблять не послаблюють цінність цієї криптовалюти. Багато юзерів, які отримали Bitcoin в перші роки його існування, не могли передбачити, що за 5-10 років ті монети перетворяться в надзвичайно цінний актив.

Томас отримав свої 7002 монети Bitcoin як оплату за відеолекцію щодо роботи криптовалют. Те відео він зняв близько десяти років назад і на той момент курс Bitcoin був невеликим – кілька доларів за одну монету.

Свої криптомонети програміст скопіював на флешку з технологією апаратного захисту IronKey. Для надійності пароль від неї він записав на аркуші паперу, але той за такий довгий час загубився.

Нещодавно курс Bitcoin досяг історичного максимуму, що, могло нагадати програмісту, що він має ціле багатство. Адже 7002 монет нині дорівнює близько $240 млн.

Програміст начебто пам’ятав пароль, і він пробував ввести його. Флешка дає 10 спроб, після чого знищує записаний на неї вміст. Однак те, що пам’ятав програміст виявилося невірним і у нього залишилося лише дві спроби.

Бувший голова відділу безпеки Facebook Алекс Стамос дивується такій поведінці програміста. «Коли $240 млн у Bitcoin заблоковані, ти не робиш 10 спроб відгадати пароль. Ти несеш флешку до професіоналів, які купують 20 аналогічних флешок IronKey та проводять півроку в пошуках способу дістати гроші», – каже він. Чоловік запропонував витягти мільйони за 10% від суми.

За даними компанії Chainalysis, з існуючих зараз 18,5 мільйонів біткойнов близько п’ятої частини (приблизно на $140 млрд), знаходяться в загублених або іншим чином забутих віртуальних гаманцях.

Так один власник криптогрошей втратив 800 Bitcoin після того як колега відформатував жорсткий диск ноутбука, на якому були ключі до цього гаманця.

В 2013 році жителю Уельсу довелося ритися на сміттєзвалищі після того як він викинув жорсткий диск із 7 500 Bitcoin. На той момент це було близько $7 млн, а сьогодні ці криптомонети коштують приблизно $250 млн.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися