У Facebook запустили інструмент для масового видалення додатків

Facebook не приховувала, що її користувачі є товаром на продаж, але самі користувачі чомусь помітили це лише нещодавно

На хвилі скандалу з приватністю у Facebook запустили новий інструмент для закриття свого профілю від «цікавих очей». Одним із джерел витоку приватних даних є додатки, які збирають відомості про своїх користувачів. Тепер їх стало значно простіше видалити зі свого профілю.

Отже, замість видалення додатків поодинці у Facebook стало доступне масове видалення. Для цього треба зайти в налаштування свого профілю та перейти до розділу «Додатки». Далі треба позначити всі додатки для видалення та натиснути кнопку «Видалити» у правому верхньому кутку.

Представники Facebook не повідомляють, як саме вони здійснюють розгортання нового засобу. Деякі користувачі звітують, що інструмент масового видалення став доступним для них лише щойно. Інші говорять, що можуть користуватися ним вже кілька днів.

Facebook не приховувала, що її користувачі є товаром на продаж, але самі користувачі чомусь помітили це лише нещодавно, коли стало відомо, що компанія Cambridge Analytica використовує дані дещо «глибше», ніж про це офіційно заявляли у Facebook. У своїй офіційній заяві соцмережа стверджує, що обурена тим, як її ошукали у питанні використання даних, які в ній знаходяться.

Вперше про можливе застосування Cambridge Analytica методів психометрії написав у грудні 2016 року швейцарський журнал Das Magazin. Компанія намагалася моделювати вподобання користувачів соцмереж, показуючи їм відповідну політичну рекламу. Телеканал Channel 4 News зняв на приховану камеру розмову з керівником Cambridge Analytica Олександром Ніксом, який зізнався, що понад 200 разів впливав на виборчі кампанії по всьому світу.