Вівторок, 12 Грудня, 2023

У Фінляндії запустили першу комерційну мережу 5G

Багато років першу комерційну мережу 5G обіцяли запустити в Південній Кореї, але в історію увійде фінський оператор Elisa. Він заявляє, що запустив днями першу у світі комерційну мобільну мережу п’ятого покоління зв’язку. Представники оператора кажуть, що вже можна підключатися до 5G-тарифів.

Мережа 5G працює у фінському місті Тампере і столиці Естонії Таллінні. У ній вже провели перший сеанс зв’язку – міністр транспорту та зв’язку Фінляндії Анне Бернер подзвонила по відео міністру економіки Естонії Кадрі Сімсон. У руках вони тримали перші комерційні 5G-телефони виробництва Huawei. За словами Бернер, уряд Фінляндії готовий почати видавати перші ліцензії на створення 5G-мереж на частотах 3,4–3,8 ГГц уже цієї осені.

Свою 5G-мережу Elisa почав тестувати у Гельсінкі в партнерстві з Huawei. Під час випробувань фахівці перевірили роботу двох мобільних апаратів в автомобілі, що рухався. При цьому вдалося досягти швидкостей 1 Гбіт/сек на завантаження та 400 Мбіт/сек на вивантаження. Також фахівці перевірили роботу 5G у завданнях віртуальної реальності та іграх, досягши швидкості 1,4 Гбіт/с.

Оператор Elisa відомий тим, що в його мережі здійснили також перший дзвінок GSM. Дзвінок пролунав 1 липня 1991 року у Гельсінкі, а оператор тоді називався Radiolinja. Дзвінок здійснив тодішній прем’єр-міністр Фінляндії Гаррі Холкері.

Минулого місяця оператор на Близькому Сході Ooredoo заявив, що запустив першу комерційну мережу 5G, але користуватися нею можна тільки на деяких типах девайсів – дронах, «розумних» воротах тощо. Також оператор Etisalat повідомив у травні, що запустив свою комерційну мережу 5G в Об’єднаних Арабських Еміратах, хоча купити девайс та підключитися до неї можна буде не раніше наступного року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися