У Китаї будують дрона, який перевозитиме тонну вантажу

У JD вже погодили можливі маршрути та створення логістичної мережі на базі таких дронів з владою провінції Шаньсі.

Для коптерів підняти себе та камеру в повітря є сьогодні практичним лімітом. Машини, які здатні підняти, наприклад, людину, потрапляють у ЗМІ як досягнення. Але ці технічні прориви ніщо порівняно з планами китайської торгової компанії JD. Вона планує збудувати дрона, який перевозитиме тонну вантажу. Цей апарат має стати такою собі «повітряною вантажівкою» для доставки товарів у торгові точки.

дрона

У JD вже погодили можливі маршрути та створення логістичної мережі на базі таких дронів з владою провінції Шаньсі. Вона знаходиться в центральній частині Китаю та має багато віддалених населених пунктів. Дрони повинні будуть доставляти продукти харчування та промислові товари в такі місця.

Для виконання завдання машини матимуть радіус дії у 300 кілометрів. Сама компанія JD.com, яка має в Китаї понад 200 мільйонів клієнтів, уже підготувала тестовий майданчик площею у 30 акрів для випробування.

Рекорд піднятої дроном ваги значно менше однієї тонни. Минулого року студенти з Норвегії потрапили до Книги рекордів Гіннеса за те, що підняли у повітря 61 кг.

Може здатися, що 1000 кілограмів для дрона надважке завдання, зважаючи, що зараз вони піднімають у 16 разів менше. Однак норвезька компанія Griff Aviation працює над машиною, яка повинна брати на борт до 225 кілограмів вантажу. Якщо тестування цього прототипу пройдуть вдало, його вантажопідйомність планують збільшити до 800 кілограмів.

Доставка товарів дронами – перспективний напрямок у торгівлі у всьому світі. Не відстає від трендів і Україна: восени минулого року в Одесі почали розвозити піцу дронами. Квадрокоптер може подужати лише одну коробку, але доставить він її швидше за будь-який наземний транспорт.

Компанії починають все активніше застосовувати невеликі літальні апарати у своїй роботі. Дослідники з Juniper Research з’ясували, що зниження вартості дронів зробило їх привабливим інструментом для вирішення прикладних бізнес-завдань. Раніше безпілотники коштували значно дорожче, але сьогодні вартість складних моделей знизилася до $3000.

Особливо популярними дрони стали у складанні карт, проведенні спостережень та моніторингу. За оцінкою Juniper Research, у 2016 році продажі дронів для бізнесу принесуть 481 млн доларів. Це на 84% більше, ніж показники 2015 року.