П’ятниця, 1 Грудня, 2023

У Китаї почали будівництво 5G-хайвею для автономних автомобілів

Експерти обіцяли, що 5G відкриє шлях до автономних автомобілів, і в Китаї вирішили це перевірити на практиці. Державний мобільний оператор China Mobile почав будівництво «розумного» 5G-хайвею. Це має стати системою доріг з масштабом міста і з підтримкою централізованих транспортних сервісів. Будівництво проходить у місті Вухан – столиці центральної китайської провінції Хубей.

Одним із перших сервісів, який з’явиться на майбутньому 5G-хайвеї, будуть «розумні» каси, які замінять поточні транспондери та людей-операторів, які знаходяться перед в’їздом на платні ділянки доріг. Планується також збирати дані про трафік і за допомогою штучного інтелекту будувати прогнози ситуації на цьому хайвеї. Також він буде адаптований для роботи автономних автомобілів.

Китай не є першою країною, яка оголосила плани на будівництво доріг з вбудованою інфраструктурою 5G. Однак ця країна може стати першою, яка запропонує комерційне використання новітніх сервісів. Найближчі конкуренти в Південній Кореї проводять лише обмежені тести. Мобільний оператор SK Telecom та компанії KT та LG U+ проводили обмежені тести самокерованих авто. Samsung пішов трохи далі та збудував спеціальне тестове місто для таких машин.

Інженери China Mobile на новому хайвеї вже встановили 31 базову станцію стандарту 5G. До кінця 2019 року їхню кількість планують збільшити ще на 2000. Також інженери проводять тестування автоматизованих систем пропуску і готуються до випробувань самокерованих автомобілів, які будуть їздити поряд зі звичайними машинами з водіями.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися