Середа, 19 Червня, 2024

У Китаї створили додаток, який сповіщає про боржників поруч та показує їх на карті

Система соціального рейтингу в Китаї вже активно використовується для зменшення свобод громадян та публічного осоромлення, і нещодавно боржникам стало ще складніше заховатися. У країні створили додаток, який показує на карті усіх боржників. Як тільки така людина опиняється в радіусі 500 метрів, додаток сповіщає про неї.

Новий сервіс неофіційно називають «картою недобросовісних боржників». Доступ до програми можна отримати через соцмережу WeChat, яка сьогодні перетворилася на універсальний комбайн і через яку можна виконувати найрізноманітніші завдання. Соцмережею користуються приблизно 1 млрд осіб.

Карта боржників показує повне ім’я і місце розташування боржника. Незрозуміло, чи відображає вона фотографію та інші особисті відомості. Також незрозуміло, скільки грошей потрібно заборгувати, щоб сервіс почав відображати на карті.

Ідея «карти недобросовісних боржників» полягає в тому, щоб перекласти завдання стеження за боржниками на самих громадян. Вони повинні викривати їх та повідомляти про це відповідним органам.

Карта боржників є частиною системи соціального кредиту. За задумом влади, вона має зміцнити ідею про те, що бути сумлінним громадянином чудово, а руйнувати довіру – ганебно. Система, як планує уряд, стане обов’язковою у 2020 році. Однак система викликає багато критики, оскільки повні правила її функціонування, критерії оцінки поведінки громадян та принципи встановлення цих критеріїв залишаються невідомими.

Система соціального кредиту вже кілька років працює в частковому режимі. За повідомленнями державних ЗМІ, у період з червня по січень більше 6000 осіб, які не сплачували податки або погано себе поводили в громадському транспорті, були позбавлені можливості користуватися літаками або швидкісними поїздами.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися