У Києві працює велокінотеатр

У Києві на «Арт-пікніку Слави Фролової», що проходить та території Національного комплексу «Експоцентр України», відбувається багато цікавих мистецьких подій. Найбільш технологічна з них – це велокінотеатр, майданчик, де можна подивитись кіно, показ якого забезпечується силами самих відвідувачів. А точніше – велосипедистів, деякі з котрих протягом сеансу крутять педалі своїх роверів, виробляючи таким чином необхідну для кінопоказу енергію. Щоб з’ясувати, як працює ця система, ми вирушили на один із сеансів.

«Арт-пікнік Слави Фролової» позиціонує велокінотеатр як екологічний захід, через це і фільми там мають відповідну тематику – екологія та соціальна проблематика. Щоб вибрати собі стрічку до душі, можна подивитися розклад показів. Це важливо ще й тому, що покази відбуваються не кожного дня. Зазвичай вони проходять увечері біля четвертого павільйону, а збирається на них 30-80 осіб.

Коли ми завітали на показ, людей зібралось небагато – трохи більше 30-ти

Для перегляду кіно просто неба використовується американська система Cinebox Lite. Вона складається з портативного екрана діагоналлю 72 дюйми, LED-проектора, що споживає 60W та має яскравість 800 люмен, портативної bluetooth-колонки Braven 855S потужністю 20W, велогенератора та батареї. Генератор має потужність 400W і виробляє струм напругою 12V.

Велосипед закріплюється на спеціальній підставці, а заднє колесо, яке крутить глядач, приводить у дію генератор

Буферною зоною між ним та проектором слугує батарея Goal Zero Sherpa 100. Вона накопичує зайву енергію під час перегляду (або може бути заряджена заздалегідь), тому велосипедисти, які крутять педалі, можуть перепочивати або змінювати один одного – показ через це не перерветься.

Глядач може деякий час крутити колесо інтенсивно, а потім відпочивати, або робити невеличкі оберти

одатково комплект обладнання може містити Blue-ray програвач, AppleTV або Chrome Cast. У стандартному наборі є дроти для під’єднання iPhone 4/5 та пристроїв оснащених MicroHDMI. Також пересилати дані можна через звичайний USB.

Так виглядає система показу: на штативі стоїть проектор, а на стільці – колонка
Картинка виводиться на портативний екран

Загалом працююча система споживає 5 амперів на годину. Генератор же при максимальному навантаженні дає 33 ампери. Зайва енергія, окрім того, що накопичується в батареї, може використовуватись для заряджання телефонів глядачів.

Уся ця система коштує $2000 без генератора та $3500 із ним та причепом до велосипеда. Обладнання можна взяти у «Кіно просто неба» в оренду. За перегляд доведеться заплатити 1000 грн, а для соціально важливих проектів оренда безоплатна. Звісно, що «Арт-пікнік Слави Фролової» – не перша подія, де ця система використовується. У цьому році «велопокази» здійснювались у рамках мистецької платформи Wiz-Art на Восьмому львівському міжнародному кінофестивалі короткометражок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я