П’ятниця, 14 Червня, 2024

Falling Walls Lab у Києві

У столиці нашої держави вчора вчергове руйнували стіни. Правда, на цей раз мова йшла не про незаконні забудови, а про наукове талант-шоу Falling Walls Lab, що проходить у багатьох країнах світу і нарешті добралося до України. Правила конференції прості: учасник має підготувати інноваційний проект та презентувати його журі англійською мовою за три хвилини, використовуючи при цьому максимум три слайди. Члени журі після виступу можуть зробити зауваження або поставити питання учаснику. На відповідь у нього є 30 секунд на кожне питання.

Усього у Falling Walls Lab Kyiv 2015 взяли участь 30 конкурсантів, а заявки на участь подали більш ніж 60 осіб. Їхні проекти були дуже різноманітними: вони стосувалися медицини, освіти, навколишнього середовища, мистецтва, інформаційних технологій тощо. Переможцем же став юний винахідник з Івано-Франківщини Олександр Шиманко. Він розробив прототип «розумної» подушки, що стежитиме за сном, вимикатиме музику, коли людина засинає, та допоможе прокидатися бадьорим. Друге місце зайняла Оксана Борисенко. Вона розробила систему, яка за допомогою спеціальних рукавичок та планшета перетворюватиме мову жестів, якою спілкуються глухонімі люди, на текст та звук. Це допоможе подолати бар’єр у спілкуванні між глухонімими та іншими людьми. Переможці, окрім цінних призів, отримали можливість поїхати на міжнародний фінал Falling Walls Lab, що відбудеться 8-9 листопада у Берліні.

Переможець конкурсу Олександр Шиманко поїде до Берліна на міжнародний фінал

Оцінювали ж проекти конкурсантів відомий український астроном Клим Чурюмов, директор Фонду Кличка Аліна Носенко, директор департаменту стратегічних технологій «Майкрософт Україна» Віктор Цикунов та інші.

Відомий український учений Клим Іванович Чурюмов розповідає на відкритті конференції про велику роль науки в житті

Крім доповідей учасників, на заході було ще багато цікавого. Наприклад, компанія Drone.ua презентувала новий квадрокоптер Dji Matrice та продемонстрував інші моделі дронів. Декілька стендів було присвячено 3D-друку. Там люди знайомились з процесом об’ємного друку і навіть могли створити власні об’єкти за допомогою 3D-ручки. На стенді Microsoft було показано продукцію компанії. Також там можна було поринути у віртуальну реальність за допомогою шолома Samsung Gear VR. Надягнувши його, відвідувачі могли переглянути трейлер інтерактивного фільму про Чорнобильську зону, який зараз знімають учасники проекту Chornobyl 360. А хто втомився – міг розслабитися, просто граючи на приставках або п’ючи чай чи каву.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися