Четвер, 29 Лютого, 2024

У київському метро може з’явитися 3G – цього хоче Кабмін

smarthphone-at-metro-station

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман попросив операторів мобільного зв’язку до 29 грудня оголосити строк, який їм знадобиться на впровадження 3G-інтернету в столичному метрополітені. Про це він сказав під час чергової наради, передає портал «112 Україна».

«Чи можу я вас попросити, щоб ми не потихеньку рухалися. А ми з вами визначилися, що ми знаходимо спільну мову, об’єднаємо зусилля, і ви побудуєте мережу 3G в київському метро, – сказав Гройсман. – Давайте в четвер ви мені дасте зворотну інформацію про можливості реалізації, там терміни і все інше». Прем’єр-міністр також висловив готовність посприяти створенню високошвидкісної мережі в метрополітені.

У відповідь на питання Прем’єра, скільки технологічно потрібно часу, щоб побудувати мережу 3G, представники телеком-галузі відповіли, що сьогодні навіть 2G розгорнуто не на всіх станціях. За попередніми оцінками, на запровадження UMTS знадобиться не менше півроку.

Vodafone Україна активно розвиває покриття в київському метрополітені. Нещодавно оператор запустив інтернет на синій гілці метро. На сьогоднішній день абоненти Vodafone і «МТС Україна» можуть користуватися найбільшим покриттям мобільного інтернету в київському метро – мережа охоплює 20 станцій і перегони між ними. На «червоній» гілці метрополітену послуги голосового зв’язку та пересилання даних доступні на станціях і в тунелях від ст. «Нивки» до ст. «Дніпро», на «синій» гілці – на ст. «Палац Україна», «Олімпійська», «Контрактова площа» і «Поштова площа», на «зеленій» гілці – на ст. «Кловська», «Печерська» і в перегонах між станціями «Палац спорту» – «Золоті ворота» – «Львівська брама», а також на станціях пересадки «Майдан Незалежності», «Золоті ворота», «пл. Льва Толстого», «Палац спорту».

Окрім київського метро Vodafone Україна також розвиває мережу в метро Харкова. Вона стала першою підземною 3G-мережею в Україні.

  • Теги
  • 3G
Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися