П’ятниця, 12 Липня, 2024

У Китаї новини почав передавати віртуальний 3D-ведучий

Державне китайське агентство новин Xinhua поповнило свій штат віртуальних ведучих новин. Персонаж Xin Xiaowei (Сін Сяовей) став першим, змодельованим у 3D. Його першим завданням стало висвітлення щорічного конгресу китайської комуністичної партії.

Зовнішність Xin Xiaowei змодельована з реальної репортерки Жао Ванвей, яка працює в цьому ж новинному агентстві. Створенням віртуального ведучого займалися експерти Xinhua та пошукового двигуна Sogou. При розробці Xin Xiaowei використовувалися технології розпізнавання обличчя, анімації та навчання.

Можливості Xin Xiaowei дозволяють йому імітувати людський голос, вирази обличчя, рухи губами та манери. При цьому поведінку та емоції віртуального ведучого можна задавати текстовими командами.

Розробники Xin Xiaowei кажуть, що в майбутньому цей персонаж зможе виходити зі студії та вести «живі» репортажі.

Xinhua у 2018 році представило віртуального ведучого Qiu Hao (Цйоу Хао), який за допомогою технології машинного навчання симулював голос, рухи обличчя та жести. Того ж року Xinhua разом з новинним агентством ІТАР-ТАСС представило російськомовну версію віртуального ведучого. Його запустили на честь 70-річчя дипломатичних відносин між країнами.

Цифрові телеведучі мають багато переваг. Вони здатні працювати 24 години на добу без перерви. Також з ними простіше проводити випуски екстрених новин.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися