Середа, 22 Травня, 2024

У NASA пропонують перетворити світові смартфони на обсерваторію космічної погоди

Магнетометри у сучасних смартфонах роблять їх перспективним інструментом для дослідження космічної погоди. Інженер NASA Стен Оденвальд дійшов висновку, що їх можна перетворити на розповсюджену метеорологічну станцію, яка вивчатиме космічну погоду за змінами магнітного поля Землі.

Магнетометри є популярним датчиком у сучасних смартфонах, і який дозволяє використовувати такі додатки як компас та детектор заліза.

Дослідження Оденвальда показало, що космічна погода, яка представляє собою потік високоенергетичних часток, найчастіше внаслідок викидів на Сонці, суттєвим чином впливає на показання таких додатків, які використовують магнетометр смартфона. Це негативний фактор для користувачів, однак інтенсивність помилок дозволяє визначити інтенсивність сонячного викиду. Він запропонував створити розподілену мережу на основі смартфонів користувачів по всьому світу для виявлення таких ситуацій.

Оденвальд тестував чотири популярні моделі смартфонів: iPhone 6s, Samsung Galaxy S9, Galaxy S8, Galaxy Note 5. Показання магнетометрів кожного телефона оцінювалися двома способами.

Спершу науковець створив синтетичний масив даних на основі історичних даних про космічну погоду, отриманих з обсерваторій та порівняв його з рівнем шуму магнетометрів у телефонах.

На другому етапі кожен телефон підносили до потужного магнітного поля, яке генерувала котушка Гельгольтца, що дало можливість встановити точність показань магнетометрів.

Найбільш чутливими виявилися iPhone 6S та Galaxy Note 5. Оденвальд підкреслює, що він тестував гаджети 2012-2013 років, які сьогодні є застарілими. Новіші пристрої, за його словами, можуть демонструвати кращі результати.

Проведена інженером симуляція магнітного шторму також показала, що магнетометри смартфонів найбільш сприйнятливі до такої події в середніх та високих широтах. Це відповідає зонам появи аврори, де спостерігаються найбільші геомагнітні зміни. На широтах нижче 38 градусів ці зміни не такі великі.

Британський геофізик Ціаран Бегган вважає, що застосування смартфонів в ролі обсерваторії космічної погоди не має особливого сенсу через високий рівень фонового шуму та інших природних сигналів. На його думку, краще мати кілька чутливих магнетометрів з високою чистотою фонового сигналу, ніж мільйони низькоякісних детекторів з високим рівнем шуму. Перші дозволяють виявляти навіть слабкі шторми.

Оденвальд відповідає, що масив смартфонів в ролі обсерваторії космічної погоди є чудовим інструментом для навчання, а не безпосередньо наукових досліджень. На їхній основі вчителі наукових закладів могли б познайомити учнів із космічною погодою, її причинами та наслідками.

Нині Оденвальд розробляє додаток, який дозволить смартфонам спостерігати за космічною погодою. На основі зібраних даних інженер сподівається зняти документальний фільм для учбових закладів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися