Субота, 20 Квітня, 2024

У Nissan Leaf педаль гальм зробили необов’язковою

Через електромобілі може зникнути ще один звичний компонент будь-якої сучасної автівки – педаль гальм. У майбутньому Nissan Leaf можна буде забути про її існування і їздити, не торкаючись її. Авто нового покоління покажуть 5 вересня.

Nissan Leaf

Мова йде про технологію під назвою e-Pedal. Вона дозволяє управляти автомобілем, не використовуючи педаль гальма. Щоб активувати подібну опцію, необхідно ввімкнути спеціальний перемикач. Після цього водій зможе змінювати швидкість руху автомобіля і зупиняти його лише за допомогою електронної педалі акселератора.

Суть новинки e-Pedal у тому, що відпускання педалі газу бортовий комп’ютер сприйме як сигнал до гальмування. Якщо почати відпускати педаль, то автомобіль буде сповільнюватися. Коли водій прибере ногу з педалі акселератора, гальмівна система включиться на повну. Технологія e-Pedal також дозволить утримувати автомобіль у нерухомому стані на дорозі з ухилом. Однак подібна функція вже давно доступна навіть на звичайних автомобілях з двигуном внутрішнього згоряння та коробкою передач.

Окрім цього, новий Nissan Leaf отримає значно збільшену дальність. На одному заряді він зможе проїжджати до 320 км. Майбутній електрокар також отримає систему допомоги водієві ProPilot, яка дозволить автомобілю самостійно рухатися по одній смузі. Надалі ProPilot перетвориться на автопілот та навчиться повністю керувати автомобілем в умовах міста і на трасі.

У травні Nissan також продемонстрував цікаву технологію підвищення безпеки при управлінні автомобілем. Компанія хоче змусити водіїв зробити неможливою роботу смартфона під час поїздок. У Nissan вирішили вдатися до технічного способу відучити водіїв брати в руки свої мобільники. Її рішення Signal Shield багато в чому схоже на технологію, яку розробили ще у XIX столітті.

Signal Shield – це шухляда у підлокітнику між передніми сидіннями. Зараз вона існує як прототип для кросовера Nissan Juke. Функціонує Signal Shield за принципом клітки Фарадея – розміщені всередині речі захищені від радіохвиль. Вони також не можуть передати радіосигнал назовні такого боксу. Клітка Фарадея блокує будь-які бездротові сигнали, разом зі стільниковими мережами, Wi-Fi і Bluetooth. При цьому, приєднавши апарат до кабелю, можна пересилати дані через дріт.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися