П’ятниця, 19 Липня, 2024

У США хочуть створити резервну систему GPS

Належна США система глобального позиціонування Global Positioning System стала ключовим елементом інфраструктури сучасного світу. Від неї залежить робота транспорту, державних та приватних сервісів, електромереж та інших індустрій. При цьому система працювала останнє десятиліття без права на помилку – резервної системи не було. Тому Міністерство транспорту США задумалося про створення такої резервної системи.

Попередня резервна система для GPS була заснована на радіонавігаційній системі LORAN-C. Вона використовувалася з часів Другої світової війни, і її демонтували у 2010 році як застарілу.

Результати вибору повинні стати відомими до кінця 2020 року. Попередня оцінка запропонованих технологій має з’явитися вже в серпні. Тоді ж оголосять кілька компаній, яким нададуть можливість створити реальні прототипи запасної системи.

Перші випробування проводилися на двох майданчиках: у Дослідницькому центрі НАСА імені Ленглі і на випробувальному полігоні Об’єднаної бази Кейп-Код. Частині тестів завадило введення карантину.

Компанії, які брали участь у демонстраціях, повинні були продемонструвати системи, що надавали або дані про час, або місце розташування, або і те, і друге. Вони зобов’язані працювати незалежно від сигналів GPS або будь-якої іншої глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS).

Одна із компаній-учасників UrsaNav розробляє enhanced long-range navigation (e-Loran). Це поліпшення старої аналогової Loran-C, в якій додали додатковий канал для передачі більшої кількості інформацїі. Представники UrsaNav кажуть, що це одна з найкращих опцій.

Система Echo Ridge побудована на бездротовій доповненій системі навігації. Вона використовує сигнали наявної мережі Globalstar на базі 24 низькоорбітальних супутників. Сигнал супутників не змінюється, а для визначення координат аналізується його проходження.

Датська OPNT єдина, хто запропонував систему на базі часу, використовуючи національні джерела часу замість супутників. Сервіс використовує протокол White Rabbit, розроблений у European Organization for Nuclear Research (CERN).

Серед інших фіналістів – NextNav, PhasorLab, Satelles, Serco, Seven Solutions Sociedad Limitada, Skyhood Holdings, TRX Systems.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися