Неділя, 25 Лютого, 2024

Учені: смарт-годинники та трекери непридатні для вимірювання пульсу

Американські вчені опублікували результати дослідження, згідно з яким фітнес-браслети і «розумні» годинники нездатні точно вимірювати пульс людини, передає Тhe JAMA Network.

Для тестування було взято оптичні пульсометри, вбудовані в Charge HR, Apple Watch, Mio Alpha і Basis Peak. Співробітники Серцево-судинного інституту клініки Клівленда запросили 50 здорових добровольців з нормальною масою тіла і за допомогою гаджетів вимірювали їхній пульс у стані спокою,  при фізичних навантаженнях різної інтенсивності і в період відновлення. Паралельно частоту пульсу реєстрували за допомогою апарата ЕКГ і нагрудного монітора Polar H7. Частота пульсу, за даними вимірювання, знаходилась в інтервалі від 49 до 200 ударів за хвилину.

Виявилося, що модель Basis Peak завищує показники пульсу при помірних навантаженнях: розбіжність з ЕКГ становила 8,9 і 7,3 ударів в хвилину при швидкості 3,2 і 4,8 км/год відповідно. Фітнес-трекер Charge HR від Fitbit занижував значення при інтенсивних навантаженнях: 7,2 і 4,6 удари на хвилину при швидкості 6,4 і 9,6 км/год.

95% значень пульсу, виміряних за допомогою Apple Watch і Mio Alpha, перебували в межах від -27 до 29 ударів на хвилину порівняно з даними ЕКГ. У Charge HR цей показник склав від -34 до 39 ударів на хвилину, а у Basis Peak – від -39 до 33.

Учені відзначили, що найточніше пристрої працювали при вимірюванні пульсу людини, яка знаходиться в стані спокою. Однак нагрудний монітор забезпечив набагато вищу точність даних. Маса тіла, стать і вік учасників експерименту на результати вимірювань не впливали.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися