Субота, 2 Грудня, 2023

Учені створили мініатюрного водоплавного кіборга

Учені витягли м’язи з тіла морських молюсків виду Aplysia californica та об’єднали їх з крихітними маніпуляторами та іншими механічними вузлами, отримавши в результаті цього мініатюрного плаваючого біогібридного робота. Експеримент провела група вчених з університету Кейс Вестерн Резерв (Case Western Reserve University), яку очолив професор біології Хілель Чіль (Hillel Chiel).

Раніше науковці вже неодноразово використовували м’язові тканини гризунів, птахів та інших тварин для створення так званих «органічних машин», але всі такі машини можуть жити і функціонувати тільки у досить вузькому діапазоні умов навколишнього середовища. Тканини морської тварини менш вибагливі з усіх поглядів, і новий біогібридний робот може успішно виживати і працювати як в прісній річковій воді з помірною температурою, так і в більш холодній солоній морській воді.

water_cyborg
За допомогою 3D-принтера вчені виготовили корпус робота, у якого є два маніпулятори і рухливий хвіст. Дванадцять м’язів, що з’єднують всі механічні частини в єдине ціле, дозволяють роботові досить швидко переміщатися у водному середовищі. Слід зазначити, що клітини м’язових тканин морського слимака мають досить великі розміри і тканини, пронизані настільки ж великими нервовими клітинами і зв’язками. Великі розміри нервових клітин полегшують завдання щодо їхньої стимуляції і, як наслідок, управління діями робота в цілому.

У майбутньому такі біогібридні органічні машини, забезпечені відповідними датчиками і системами, можуть використовуватися для досліджень океанських глибин, обстеження місць корабельних аварій, авіакатастроф, для пошуку «чорних ящиків» літаків. Крім цього, такі біороботи, додатково оснащені захисною оболонкою і навіть якоюсь подобою імунної системи, зможуть виконувати дослідження, наприклад, у районах активної геотермальної діяльності, де навколишнє середовище настільки агресивне, що його вплив не можуть витримати звичайні роботи, виготовлені з металу і пластику.

Джерело: DailyTechInfo

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися