Веб-сайти можуть вистежити вас за рівнем заряду батареї

Сучасна онлайн-реклама з простого відображення банерів давно перетворилася на точну науку. За допомогою файлів cookie та соцмереж рекламодавці відстежують дії користувача і здійснюють точне таргетування рекламних повідомлень, тобто демонструють лише ту рекламу, яка може спрацювати для певної категорії інтернет-користувачів. Існує  чимало інструментів для збереження анонімності, проте найбільш вправні рекламні діячі матимуть змогу відстежувати користувачів у дуже незвичний спосіб, а саме – за рівнем заряду батареї.

Нещодавнє оновлення стандарту HTML5 містить цікавий АРІ, що дозволяє отримати доступ до інформації про стан батареї пристрою користувача. Такі функціональні можливості мали на меті дозволити сайтам запитувати дані про рівень заряду акумулятора і відповідно до нього модифікувати зовнішній вигляд сайту. Наприклад, відображати веб-сторінки у спрощеному вигляді, коли рівень заряду занадто низький. Зазначений АРІ отримує не просто дані про залишок заряду у відсотках, а й дані про орієнтовний час до повного розрядження батареї, дані про час заряджання, якщо гаджет під’єднано до зарядного пристрою. Усього приблизно 14 мільйонів можливих комбінацій.

html5_6
Якщо сайт, скажімо, може відстежити у короткому проміжку часу два з’єднання, які мають однаковий ідентифікатор стану батареї, найімовірніше, що вони належать одному і тому самому користувачеві. Таким чином його можна вирахувати навіть при використанні VPN або режиму приватного перегляду. Захисники анонімності попереджали про такий сценарій розвитку подій ще тоді, коли стандарт HTML5 тільки починав впроваджуватися, зараз теоретичні викладки отримали практичне підтвердження.

Двоє співробітників Принстонського університету використали модифікований браузер для збору та систематизації скриптів, які відстежують діяльність користувачів. Вони знайшли два скрипти, що використовують АРІ взаємодії з батареєю для ідентифікації пристрою користувача. Таке стеження може бути здійснене на всіх поточних версіях популярних браузерів – Firefox, Opera і Chrome.

Тож існує певне занепокоєння, що збір і обробка даних щодо стану батареї в разі масового поширення можуть бути використані для подальшої монетизації та зниження рівня іхньої анонімності в Мережі. Фахівці вважають, що стандарт HTML5 має бути змінено. Інакше декому з користувачів доведеться викидати гаджети відразу після того, як заряд акумулятора буде вичерпано.

Джерело: geek.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я